FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice 1:0

F r ý d e k-M í s t e k - Překvapivé vyústění měl další přípravný zápas Valcířů. O výsledku proti Vítkovicím totiž nakonec nerozhodl vliv sportovní, nýbrž přírodní. Zápas se totiž na začátku druhé půle musel kvůli nepříznivému počasí ukončit.
(14.7.2021) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice
1:0


Komentář

Trenér Karel Orel stále zkouší nejlepší varianty sestavy. Proti Vítkovicím postavil Tamajku do středu zálohy, na kraji zálohy se místo obrany objevil Konečný. Začátek zápasu lépe sedl hostům. Vítkovice se totiž v první čtvrthodině dostaly do dvou dobrých možností. Obě skončily navlas stejně, těsným minutím brány. Jinak jsem byli v držení míče více my, ovšem na první lipinskou možnost se nějaký čas čekalo, Byrtus mířil ve vápně z otočky těsně vedle. To Tamajka už byl ve 30. minutě blízko otevření skóre, po dobré kombinaci před vápnem se přes dva hráče dostal do pokutového území, vychytal jej však Mrozek. Ano, správně, Richard Mrozek, který za Frýdek-Místek chytal na podzim 2018 a byl účasten i nedávného podzimního kempu bude v příští sezóně hájit bránu Vítkovic. Ale zpět ke zmíněné šanci, následně se dostal k dorážce ještě Barkov, ale ani to úspěchem neskončilo. Potvrdilo se tak, že co se týká zakončení, se v přípravě nadále trápíme.

Přesto poločas bez branek neskončil. Rychlonohý expres Dominik Konečný si počíhal na dokonalý pas za obranu a v zakončení si počínal náramně, přehodil brankáře Mrozka. Už v tu dobu se ale nad Stovkami stahovala mračna. Ondřej Palát sice přiveze Stanley Cup později, blesky nás ale navštívily už dříve. Nějaká minuta se sice z druhého dějství odehrála, situace už se ale stala neúnosnou. I z důvodu ochrany zdraví hráčů se tak utkání předčasně ukončilo a vyrovnaný zápas tak rozhodla trefa Konečného.

Ohlasy trenérů

Karel Orel: Kvalitní příprava, soupeř nás určitě prověřil. Škoda, že se utkání nemohlo dohrát.Robert Pištek: Škoda, že se utkání nedohrálo. Přesto musím kluky pochválit za to, jak byli soupeři více než vyrovnaným soupeřem. Jen mě opět mrzí ty neproměněné šance.


TOPlist