Archiv článkůV lednu 2018 byly zveřejněné tyto aktuality

5.1.První zápas proti PopraduV rámci zimního turnaje Tipsport liga si naši "A" muži zahrají ve frýdeckých Stovkách tři utkání. To první je na pořadu v sobotu 13. ledna od 13 hodin, kdy k nám dorazí slovenský Poprad. Na toto utkání je pořadatelem turnaje určeno jednotné vstupné ve výši 40 Kč.
8.1.Valaši nahradí polský WidzewNa poslední chvíli došlo ke změně skladby naší skupiny D v zimním turnaji Tipsport liga. Místo polského Widzewu Lodž se ve Stovkách představí Valašské Meziříčí. Změnu doznal i úvodní zápas turnaje, takže se nezačne ve středu, ale až ve čtvrtek v 11.00 hodin. Proti sobě se na naší UT postaví třetiligisté Val. Meziříčí a Prostějov.
10.1.Hanáci s mistrem světaZajímavou posilu do svých řad získal momentální lídr MSFL z Prostějova. Ten se ve Stovkách představí v rámci zimního turnaje Tipsport liga, kde přiveze také svou posilu, a to pětadvacetiletého záložníka a mistra světa v malé kopané (z Tuniska) Jana Koudelku, o kterého měly zájem i kluby z americké profesionální soutěže Major Arena Soccer League.
11.1.Kde hrají naši bývalí hráči?Jak se redakci podařilo zjistit, dva dnes již bývalí naši hráči, Marián Kovařík a Oldřich Byrtus, mění v zimě svůj dres. Kovařík se zapojil do přípravy druholigových Vítkovic, Byrtus by to měl zkoušet v Otrokovicích.
11.1.Prostějov má první 3 bodyNa úvod naší skupiny D si v zimním turnaji Tipsport liga poradil lídr MSFL z Prostějova s Valašským Meziříčím 7:2 po poločase 4:2. Branky vítězů dali Zapletal 2, Píchal, Langer, Rus, Fádr a Hapal, za Valachy skóroval dvakrát Skwarczek.
12.1.Získáme opět statut SCM a SpSMStejně jako každý rok, tak i letos se v lednu vyhlásilo licenční řízení pro získání statutu SCM a SpSM. Tentokráte to ale bude pro delší období, a to na roky 2018/2020. Termín odevzdání všech podkladů je 18. února. Na přelomu měsíců květen/červen by pak mělo dojít ke zveřejnění konečného seznamu držitelů certifikátu SCM a SpSM. Jistotou zůstává fakt, že pokud "A" tým mužů z FNL spadne, statut SCM pak mládež MFK FM získat nemůže.
20.1.V semifinále TL proti BrnuNašim semifinálovým soupeřem v zimním turnaji Tipsport liga by měla být ve středu 24. ledna (od 13 hodin) brněnská Zbrojovka. Druhou semifinálovou dvojici pak tvoří týmy Hradce Králové a Bohemians 1905.
22.1.Petřík mladší je v LiberciTaké trenér Josef Petřík mladší již našel po odchodu z Frýdku-Místku angažmá, když by v jarních bojích měl působit u libereckého staršího dorostu. Jeho otec, Josef Petřík starší, bude trénovat divizní Turnov.
22.1.Trenér Němec je zpátkyLipina přivítala do svých trenérských řad navrátilce Petra Němce, který naposledy působil u mužů Starého Města. Ve Stovkách Němec převzal ligové mladší dorostence (U17), které dosud vedl Jan Žižka. Ten se naopak přesunul k "A" mužům, kde bude vykonávat funkci druhého asistenta trenéra.
22.1.Semifinále TL v televiziPříznivci frýdecko-místeckého fotbalu mohou počínání našich "A" mužů v semifinále Tipsport ligy sledovat v přímém přenosu. Ten začíná na stanici NOVA Sport 1 ve středu 24. ledna ve 13.25 h. Kdo přímý přenos nestihne, může pak utkání sledovat ze záznamu, a to na NOVA Sport 1 od 23.20 h, nebo na NOVA Sport 2 ve 2.20 h.
31.1.Kalvoda je trenérem ZnojmaPůvodně byl náš bývalý trenér Leoš Kalvoda jmenován do funkce sportovního manažéra týmu 1. SC Znojmo. Jenže nakonec je vše jinak. Kalvoda se po změně vedení klubu stal hlavním trenérem jihomoravského celku, za svého asistenta si vybral bývalého černohorského stopera a bývalého fotbalistu Slavie Praha, Slovácka či Olomouce - Darka Šuškavčeviće.