Kodex fotbalové školičky FK Frýdek-Místek z.s.

Kodex hráče

1. Chování hráče - Za všech okolností se hráč chová slušně, přátelsky a sportovně, vždy slušně pozdraví a poděkuje.

2. Strava – Před a při tréninku a utkáních hráč nejí smažená jídla (hranolky, krokety, řízky), těžká jídla, chipsy, hamburgery. Nepije sycené nápoje (Cola, Sprite, Fanta, atd.). Doporučená strava: ovoce, sušenky, müsli tyčinky, neperlivá voda.

3. Nominace – Provádí-li se na pořádané turnaje nominace hráčů výběrem, je většinou podmíněna účastí alespoň na dvou trénincích před akcí. Další kritéria: tréninková účast, chování při trénincích, individuální herní výkonnost.

Kodex rodiče

Vy i my trenéři jsme partneři, kteří společně vychovávají a učí děti. Jeden bez druhého nic nedokážeme.

2. Prosíme Vás, abyste dětem fandili, podporovali je a chválili. Děti to od Vás očekávají. Nevyjadřujte se negativně k herním situacím, ani dětem neraďte, co v které situaci dělat. Naším cílem je, aby kluci dokázali vyhodnotit herní situace co nejdříve sami. Při hře by měli vnímat pokyny trenéra, nikoliv publika. Rady dětem nechte na trenérovi, aby neměli v hlavě zmatek.

3. Prosíme, dbejte na správnou životosprávu dětí (strava, pitný režim, spánek). Co a jak často jedí, jestli dostatečně pijí, jestli mají dostatek spánku.

4. Prosíme Vás, abyste při náboru nových dětí, byli přítomni po celou dobu tréninkové jednotky tak, aby se dítě cítilo co nejkomfortněji a v případě plačtivosti dítěte mohli trenérovi pomoci.

5. Prosíme Vás, abyste pomohli ustrojit a obout hráče, ostatní nechte na trenérovi. Ten Vás v případě potřeby požádá o Vaší případnou následnou pomoc.

6. Prosíme Vás, abyste z tréninků a turnajů včas omlouvali své děti (z důvodu možné donominace jiného hráče na oznámený turnaj, zápas).

7. Prosíme, nevyjadřujte se negativně o činnosti Fotbalové školičky na veřejnosti a internetových stránkách. Pokud myslíte, že je něco špatně, řešte to primárně s námi (Hlavní trenér FŠ, Šéftrenér přípravek).

Pokud s něčím nesouhlasíte, něčemu nerozumíte, něco nevíte, ptejte se nás.

Kodex realizačního týmu

1. Ve školičce jsme my pro děti, nikoliv děti pro nás.

2. Včas Vás budeme informovat o všech podstatných věcech souvisejících s každodenní činností Fotbalové školičky.

3. Svojí činností se budeme snažit vytvářet pro děti sportující v rámci Fotbalové školičky co nejoptimálnější prostředí, tak aby se zde cítily co nejlépe a rády se sem vraceli.

4. Každý dotaz týkající se činnosti FŠ Vám bude v rámci našich vědomostí zodpovězen.