Archiv článkůV březnu 2018 byly zveřejněné tyto aktuality

31.3.Nzembi za Frýdek hrát nebudeV zimní přípravě to už vypadalo, že kádr Valcířů posílí krajní záložník Duval Filet Nzembi ze zlínského Fastavu. Nzembi nakonec ale ve Frýdku hrát nebude, měl by v jarních bojích působit v třetiligových Otrokovicích.
27.3.Slaninka oslavil 22.narozeninyV pátek se náš krajní obránce Martin Slaninka zapsal v přípravném utkání s polským Chorzówem mezi střelce. O tři dny později (v pondělí 26. března) bylo znovu co slavit, Martin měl totiž narozeniny (22 let) a my mu tímto blahopřejeme!
17.3.Také 19. kolo FNL bude neúplnéMráz a sníh má na svědomí další odložené zápasy Fortuna národní ligy. V 19. kole se tedy neodehrají utkání mezi Pardubicemi a Vítkovicemi, hrát se nebude ani ve Varnsdorfu, kde měla dorazit Příbram.
13.3.Morava odložila víkendové koloVyjádření ŘK FAČR pro Moravu a Slezsko: Na základě aktuálních klimatických podmínek, stavu hracích ploch a prognózy vývoje počasí o nastávajícím víkendu, rozhodla ŘK FAČR M na návrh sportovně technické komise, o odložení plánovaného soutěžního kola, a to bez výjimky. Současně STK ŘK FAČR M považuje žádosti klubů o změnu termínu, případně hrací plochy, vztahující se k tomuto víkendu, za bezpředmětné. Pro Frýdek-Místek to znamená, že se neodehrají původně plánované zápasy U18 a U16 (doma s Prostějovem), U15 a U14 (venku v Karviné) a U13 a U12 (doma s Val. Meziříčím).
12.3.Naši odchovanci v repre ČRDva naši bývalí odchovanci obdrželi v těchto dnech reprezentační pozvánky. Tým ČR U18 sehraje v domácím prostředí dvojzápas se stejně starými hráči Dánska. Ve výběru trenéra Jana Suchopárka figuruje jméno záložníka Tomáše Ostráka. Naopak tým ČR U17 čeká doma kvalifikace ME 2O18 Elitní fáze, ve které postupně vyzve týmy Srbska, Španělska a Ukrajiny. V nominaci máme záložníka Michala Kubáně. Dodejme jen, že výběr ČR U16 bojuje v těchto dnech v Srbsku na turnaji UEFA Development a náš odchovanec Vojtěch Wojatschke má na svém kontě 3 utkání a 1 gól Slovinsku.
9.3.Se Znojmem hrajeme 21. 3.Odložené utkání 18. kola odehrajeme se Znojmem ve středu 21. března od 15.00 hodin.
8.3.Chyla bude hrát v KroměřížiKrajní obránce Petr Chyla ze Slovácka, který v zimním období zkoušel štěstí v našem klubu (zahrál si v přípravném utkání ve slovenské Skalici), bude na jaře nakonec hrát třetí ligu v Kroměříži.
8.3.U19 hrát se Spartou nebudeUtkání 19. kola nejvyšší dorostenecké soutěže mezi MFK Frýdek-Místek U19 a U17 a pražskou Spartou se v původně plánovaném termínu - pátek 15. března, hrát nebude. Důvodem je karanténa pražského celku z důvodu výskytu onemocnění příušnicemi.
6.3.S Třincem hrajeme 3. dubnaTak známe již termín odloženého utkání 17. kola FNL, které jsme měli na úvod jara odehrát v Třinci. Na stadionu Rudolfa Labaje se bude derby hrát v úterý 3. dubna od 16.30 hodin.
4.3.Žižkov získal důležité 3 bodyV jediném utkání 17. kola FNL, které se nakonec odehrálo, zvítězila žižkovská Viktoria nad Olympií Praha 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil hned v úvodní minutě z pokutového kopu domácí kapitán Podrazký. Žižkov se nám tak v tabulce vzdálil již na osm bodů.