Archiv článkůV červnu 2023 byly zveřejněné tyto aktuality

1.6.Oslav s námi postup do 1. ligy❗️POZOR❗️ Už v sobotu 3. června📅 od 10:30 se na hlavním hřišti stadionu Stovky🏟 utká naše U19 s béčkem dorostu Jihlavy. 👉Přijď s námi oslavit🥳 postup do 1. ligy🏆! 👀Vše bude nachystáno jako při mistrovských utkáních A-týmu. Občerstvení🍻, hlasatel🎤, tabule⚽️ a doufáme, že také naši 🤍LIPINŠTÍ💙 fanoušci🥁.
2.6.🤍ŽÁCI💙👉V průběhu týdne se starší žáci vydali do Jihlavy. U15 ovšem na svého soupeře nestačilo a po hattricku domácího hráče prohrála❌ 1️⃣:3️⃣. U14 sice vstoupila do utkání lépe, ovšem následně přišel obrat a prohra❌ 2️⃣:6️⃣. Rezerva starších žáků přivítala v Lískovci soupeře z Nového Jičína. Díky brankám Bardoně a Poruby zvítězila✅ 2️⃣:0️⃣. Rezervě mladších žáků se ovšem zápas vůbec nepodařil a prohrála❌ vysoce 0️⃣:8️⃣.
3.6.🤍U10💙👉Frýdeckomístecká kategorie U10 se zúčastnila turnaje v Polance a to pro starší ročník U11. ⚽️Výsledky FM - Šenov 5:0 ✅ FM - Havířov 1:1 ➖ FM - Vratimov 1:3 ❌ FM - Brušperk 0:0 ➖ FM - Karviná 1:3 ❌ FM - Polanka 1:0 ✅ FM - Jeseník 1:4 ❌
4.6.🤍B-týmy💙👉Po jistém postup naší U19 do celostátní ligy si vítězství v krajské soutěži skupiny B pojistila rezerva našeho dorostu. Ta v domácím prostředí porazila Bystřici. B-týmy žáků se dnes utkaly proti Slavii Opava, ovšem zrodily se pouze dvě prohry.
5.6.🤍ŽÁCI💙👉Cíl splněn, tak zněla slova trenéra Radka Šmída po utkání U15 s Karvinou. Moravskoslezská žákovská liga je ve Frýdku-Místku zachráněna po drtivém vítězství✅ nad Karvinou poměrem 9️⃣:0️⃣. U14 se už ovšem tolik nedařilo a i přes úvodní branku prohrála❌ 1️⃣:2️⃣. Mladší žáci zavítali do Šumperku. U13 vstřelila v každém poločase po jedné brance a vyhrála✅ 2️⃣:0️⃣. Stejným poměrem, ale výsledkem 3️⃣:1️⃣ zvítězila✅ také U12.
6.6.🤍NOMINACE💙👉 Náš odchovanec Michal Fukala byl nominován do národního týmu U21🇨🇿 pro nadcházející EURO🏆. Česká reprezentace se ve druhé polovině června utká v základní skupině s Anglií🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Německem🇩🇪 a Izraelem🇮🇱. Gratulujeme🥳 k nominaci a zároveň držíme palce👍!
13.6.🤍DOROST💙👉Dorost má sezónu kompletně za sebou. O víkendu se U19 utkala s Líšní, kde se o jedinou branku postaral už v první minutě Jedlička. Svěřenci hlavního kouče Romana Vojvodíka tak zvítězili✅ 1️⃣:0️⃣ a umístili se na konečném druhém místě. Příští sezónu si tak zahrají nejvyšší dorosteneckou ligu! Kategorií U17 se nepodařilo vstoupit do utkání a těžkou ztrátu již nedokázala zvrátit, prohrála s Líšní❌ 3️⃣:6️⃣. Celkově se umístila na 12. místě. Rezerva dorostu odehrála předposlední zápas se druhou Kopřivnicí. Soupeř v závěru otočil utkání a Frýdeckomístečtí mladíci prohráli❌ 1️⃣:2️⃣. I přesto ale mají jisté první místo a postup do krajského přeboru.
14.6.🤍U15, U14💙👉Starší žáci se nejprve v průběhu minulého týdne utkali se Slováckem. U15 dlouho držela nadějný výsledek, ale nakonec prohrála❌ 2️⃣:3️⃣. Zato U14 se po delší době podařilo zvítězit✅ a to jednoznačně 3️⃣:0️⃣. O víkendu přišel na řadu Prostějov. U15 remizovala➖ 3️⃣:3️⃣. U14 bohužel prohrála❌ 1️⃣:3️⃣.
14.6.🤍ŽÁCI💙👉V soubojích Frýdku-Místku s Vítkovicemi vzešla lépe Lipina. U13 ostravským soupeřem prohrála❌ 2️⃣:6️⃣. U12 remizovala➖ s Vítkovicemi 2️⃣:2️⃣. B-týmy žáků ovšem braly všechny body. Rezerva U15 slavila vítězství✅ 3️⃣:2️⃣ a U13 vyhrála✅ jednoznačně 6️⃣:1️⃣.
15.6.Brankářské licence👉 Minulý týden naši trenéři brankářů mládeže úspěšně✅ zvládli brankářskou licenci UEFA B📄. Trenéři Dominik Hill a Martin Lužný měli za přednášejícího českou legendu Petra Čecha⚽️, se kterým si vyzkoušeli také praxi přímo na zeleném pažitu🏟.
15.6.🤍ŽÁCI💙👉Poslední kategorie žáků mají za sebou závěrečná utkání letošní sezóny. Mladší žáci přivítali Vsetín. U13 zvítězila✅ jednoznačně 9️⃣:1️⃣ a v nadstavbě SpSM SEVER 9-16 skončila na 3. místě🥉. U12 rovněž vyhrála✅ vysoce 1️⃣2️⃣:1️⃣ a v nadstavbě se umístila na samém vrcholu🥇. Rezervy žáků zavítaly do Havířova. B-tým U15 bral proti vítězi soutěže tři body po výhře✅ 3️⃣:1️⃣ a v krajském přeboru se umístil na 3. pozici🥉. Béčko U13 prohrálo❌ s vítězem soutěže 1️⃣:9️⃣ a skončilo na 11. místě.
15.6.🤍U10💙👉Kategorie U10 na závěr sezóny podstoupila teambuilding ve Frýdlantu nad Ostravicí, poté turnaj v kategorii U11 a následně mistrovské utkání s Lučinou. ⚽️Výsledky s Lučinou FM A - Lučina A 3️⃣3️⃣:1️⃣✅ FM A - Lučina B 2️⃣2️⃣:1️⃣ ✅ FM B - Lučina A 5️⃣:1️⃣ ✅ FM B - Lučina B 1️⃣7️⃣:3️⃣ ✅
25.6.Trenéři na stáži👉Ihned po uplynulé sezóně se trenéři👥 A-týmu Robert Pištěk a Marek Smrčka vydali na stáž do jednoho z nejlepších mužstev slovenské ligy🇸🇰 FK DAC 1904 Dunajské Stredy. Tento klub pracuje v jednom z nejmodernějších prostředí ve střední Evropě🔥. 🎙Robert Pištěk: „Nemohli jsme si vybrat lépe. Stáž nás sportovně obohatila. Skvělé zázemí. Trenér Guľa byl otevřen všemu a získali jsme zajímavé poznatky k naší práci." 🎙Marek Smrčka: „Další stáž je za námi. Opět jsme vybrali dobře, když jsme se rozhodli vydat se do Dunajské Stredy. Top trenér Adrián Guľa, otevřený s námi diskutovat, potvrdil naše odhady, že pro nás bude přínosem, se na jeho práci podívat. Zázemí akademie je kapitola sama pro sebe, 10 hřišť, 3 hřiště na malý fotbal a moderní zázemí pro celý klub, jiný svět. Nový stadion, chrám fotbalu."