Bárta: S podporou diváků jsme se hnali za druhým gólem

Poslední mistrovské utkání našich třetiligových mužů nabídlo divákům velmi zajímavou podívanou se šťastným koncem pro naše barvy. Valcíři zdolali posílené béčko prvoligového Slovácka 2:1, když se dvakrát prosadili ze vzduchu (Teplý, Literák). Výraznými osobami tohoto střetnutí byli určitě oba gólmani. Na naší straně předvedl několik výborných zákroků Michal Bárta, soupeře zase držel dlouho famózně chytající Michal Daněk. Po utkání jsme vyzpovídali toho našeho „Michala“.

K poločasové pauze jste odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením. Těch šancí jste si ale vypracovali daleko více…

Přesně tak, pár dalších příležitostí tam bylo. Škoda hlavně té šance Kuby (Teplý, pozn. red.), kdy v pádu mířil nad jejich branku. Pár možností měl ale také náš soupeř, i když to nebyly vyloženě nějaké gólovky. Hrálo se ve velkém tempu nahoru dolů, ale bylo to spíše vyrovnané.

Druhou půli jsme začali obrovskou šancí Michala Skwarczka…

Nástup do druhého poločasu jsme měli výborný, zase škoda, že jsme z toho ten gól nevytěžili. Kdybychom totiž dali druhý gól dříve, nemuseli jsme to honit v závěru. Soupeř pak vyrovnal, my hráli navíc v deseti. V těch chvílích nás Slovácko kombinačně přehrávalo, takže to byl pro kluky hodně fyzicky náročný zápas. Ale s podporou diváků, kteří nás za tím druhým gólem hnali, se nám naštěstí podařilo skórovat. Pro nás tedy super zápas.

Tak on byl super i pro diváky, vždyť v sestavě soupeře nastoupilo několik hráčů z první ligy. V tom se třeba duel s mladíky Sigmy Olomouc lišil…

To tak nejde brát, jelikož pro Sigmu to byl tehdy vůbec první takový zápas po Juniorské lize. Vezměte si vlastně výsledky ostatních béček v tom prvním kole. Pokud se nemýlím, tak nevyhrálo ani jedno. Ti mladí hráči si teprve na ten mužský fotbal zvykají. I ten styl hry je prostě jiný, je tam více taktiky, už se neběhá jen tak bláznivě nahoru dolů jako v juniorce. Myslím si, že Sigma si na to rychle zvykla a jejich hra je teď úplně jiná (Olomouc B je momentálně v čele průběžného pořadí MSFL, pozn. red.). Možná tak můžeme být i rádi, že jsme je chytli hned v prvním kole (smích).

Tím asi budete souhlasit s tím, že jarní odvety bude z pohledu hry B týmů úplně o něčem jiném. Myslím tím, že hrát s nimi bude daleko těžší, než teď na podzim…

Určitě. Ti kluci budou postupně sbírat zkušenosti, jejich hra bude nepříjemnější. Když je pak navíc posílí ještě hráči z ligy, nebudou ty zápasy s B týmy jednoduché.

Vzhledem k faktu, že jsme poslední tři utkání výsledkově nezvládli, tak výhra nad Slováckem má velmi velkou cenu. Souhlasíte?

Já myslím, že ten zápas měl i po herní stránce velkou kvalitu, hrálo se nahoru dolů, šance byly na obou stranách. Pro nás opravdu vydřené vítězství a taková malá záplata po těch minulých zápasech.

Už ve čtvrtek nás čeká další mistrovské utkání, a to na hřišti ve Znojmě. Co k tomuto zápasu?

V posledních dnech jsme hráli, dá se říct, skoro obden, takže ta utkání jsou pro kluky fyzicky náročná. Ale jak se říká, ono je možná lepší furt hrát, než trénovat. Každý má na to jiný úhel pohledu.