Valcíře čeká nový ročník Ondrášovka Cupu

F r ý d e k-M í s t e k - Maraton fotbalových zápasů Ondrášovka Cupu, největšího mládežnického turnaje, se opět rozjíždí. Nový ročník 2019/20 sice oficiálně začal již na konci prázdnin, desítky týmů z celé České republiky se však vrhly do prvních bojů až v září. Chybět samozřejmě nebudou ani týmy MFK Frýdek-Místek.

Již osmý ročník Ondrášovka Cupu byl slavnostně zahájen 29. srpna v Praze nejen za dohledu předsedy FAČR Martina Malíka a dlouholetého ambasadora turnaje a kapitána Jablonce Tomáše Hübschmana. Každý ročník má svou tvář z řad známých fotbalistů. Tou letošní je obránce Slovanu Liberec a spoluhráč Michala Fukaly Matěj Chaluš. „Nabídku stát se patronem Ondrášovka Cupu jsem okamžitě přijal, neváhal jsem ani vteřinu. Je to skvělý projekt, který umožňuje mladým talentům zjistit, jak jsou na tom ve srovnání se svými vrstevníky z celé republiky.“ Opět nebudou na finálových turnajích chybět kamery České televize, počítá se i s řadou zajímavých hostů včetně trenéra ČR Jaroslava Šilhavého.

Ondrášovka Cup se týká kategorií U8, U9, U10, U11, U12 a U13. Týmy čeká nejprve předkolo (některé celky absolvují ještě 1. předkolo, z nějž se postupuje do 2. předkola), z kterého se postupuje do kvalifikačního turnaje. Pak už následuje turnaj finálový. Předkola a kvalifikační turnaje tradičně hostí i areál ve Stovkách. V předkole budou mít výhodu domácího prostředí naše týmy U8, U9, U10, U11 a U13. U12 bude bojovat v Bílovci. Až na finálový turnaje se povedlo v minulém ročníku probojovat Valcířům z U8 a U12.


PŘEDKOLO ONDRÁŠOVKA CUP


U8 (Stovky, Frýdek-Místek, úterý 24. září)
MFK FM, Hlučín, Gascontrol Havířov, Poruba, Brušperk, Valašské Meziříčí

U9 (Stovky, Frýdek-Místek, středa 25. září)
MFK FM, Hlučín, Poruba, Budišov nad Budišovkou, Bohumín, Valašské Meziříčí

U10 (Stovky, Frýdek-Místek, čtvrtek 26. září)
MFK FM, Hlučín, Valašské Meziříčí, Poruba, Hranice, Brušperk

U11 (Stovky, Frýdek-Místek, úterý 1. října,)
MFK FM, Hlučín, postupující z 1. předkola, postupující z 1. předkola, postupující z 1. předkola, postupující z 1. předkola

U12 (Bílovec, středa 2. října)
MFK FM, Hlučín, Hranice, Poruba, Bílovec, Rožnov pod Radhoštěm

U13 (Stovky, Frýdek-Místek, čtvrtek 3. října)
MFK FM, Hlučín, postupující z 1. předkola, postupující z 1. předkola, postupující z 1. předkola, postupující z 1. předkola