U18 a U16 se v Havířově nedařilo, U17 poměřila síly se Sigmou

F r ý d e k-M í s t e k - Hořký jak pelyněk, takový byl uplynulý víkend pro naše dorostenecké kategorie U18, U17 a U16. U18 a U16 se v Havířově vůbec nedařilo. U17 sice předvedla kvalitní výkon, zůstala však také bez bodu.

Efektivita srazila U18 v Havířově

Valcíři chtěli v Havířově navázat na poslední povedené zápasy. Na umělé trávě sice měli převahu, nicméně soupeř byl efektivnějí a důraznější, což mu přineslo všechny body. Do našich řad pak velké zklamání. Ostatně v podobném duchu hodnotil zápas i trenér Roman Vojvodík, kterému chyběl tradiční kapitán Tomáš Hammer. „Museli jsme se vypořádat s některými absencemi, den před zápasem vypadl kvůli zranění kapitán Tomáš Hammer, což ale nemění nic na tom, že jsme v Havířově měli minimálně bodovat. Nad soupeřem jsme si sice udržovali místy i velkou převahu, ovšem nebyli jsme efektivní. Havířov efektivní byl, navíc přidal do soubojů na umělé trávě více důrazu, což je mnohdy rozhodující. Z výsledku jsme samozřejmě zklamaní, nyní je ale potřeba se soustředit na poslední zápas podzimu doma proti Vítkovicím.

V tabulce klesl Frýdek-Místek na pátou pozici. Ztráta na čtvrtý Prostějov B a třetí Přerov je pouze jednobodová. Ztráta na druhou Karvinou však činí již bodů pět a na vedoucí Opavou dokonce devět. V poslední utkání podzimu přivítají Valcíři, jak už bylo zmíněno, v sobotu v domácím prostředí Vítkovice B.

14. kolo MSDD-E: MFK Havířov U19 - MFK FM U18 4:2 (2:0)


U17 sehrála proti Sigmě dobrý zápas

Kvalitní utkání sehrála U17 se Sigmou Olomouc, chybělo jen bodové vyústění. Hanákům pomohl brzký smolný gól. Ten Valcíře sice nezlomil, v první půli však zahodili několik dobrých šancí na vyrovnání, což se nakonec stalo osudným. „V utkání jsme nebyli horším týmem. Dvě individuální chyby a neproměnění dobrých gólových příležitostí rozhodlo o vítězství hostujících. Věříme, že do třetice se nám povede bodovat v posledním zápase podzimu ve Vítkovicích, doufá trenér Milan Šponer. Třetí branku Sigmy vstřelil Matěj Mikulenka, který ještě v minulé sezóně oblékal dres Frýdku-Místku. V tabulce se nacházíme na desáté pozici se ziskem 19. místě.

14. kolo MSDL: MFK FM U17 - Sigma Olomouc U16 1:3 (0:2)


Karel Orel se po prohře U16 v Havířově hodně zlobil

Velmi nespokojený byl trenér Karel Orel po utkání v Havířově. Jeho svěřenci podlehli soupeři, který byl v tabulce do té doby bez bodu. „Je až neskutečné, co jsme schopni v některých zápasech na hřišti předvést. Tento zápas, to byl z naší strany totální zmar, neschopnost a odevzdanost jít vítězství naproti. Prvních 20 minut jsme na hřišti absolutně neexistovali, dvě branky jsme dostali z rohu, kdy polovysoký míč projde přes celé brankové území na zadní tyč a tam ho doklepne do sítě zcela volný hráč a na třetí gól nahrajeme soupeři špatnou malou domů. Je hodně smutné, že kromě branky, kterou jsme dali, a dalších dvou střel Vojty Kaňáka do břevna a tyče, jsme si nic jiného ke skórování nevytvořili! Na druhou stranu je obdivuhodné jak Havířov, který do dnešního dne nezískal v soutěži ani bod, se celý zápas rval o to, aby tuto bilanci změnil. A nutno říct, že díky našemu velmi slabému výkonu se mu to po zásluze podařilo, myslíme, že komentář kouče je naprosto výmluvný.

14. kolo MSDD-E: MFK Havířov U17 - MFK FM U16 3:1 (1:1)