Vojvodík: Chceme hrát fotbal, ne se na hřišti řezat

F r ý d e k-M í s t e k - Dorostenecké kategorie uzavřely o víkendu podzim ve svých soutěžích. Ve všech případech byly soupeřem Vítkovice. Čtyřboj načaly U16 a U18, a ve druhém utkání to vzhledem k jeho průběhu pořádně jiskřilo. Utkání jsem probírali s šéftrenérem dorostu Romanem Vojvodíkem.

Trenére, poslední utkání podzimu skončilo remízou, výkon však lze vyzdvihnout?
Kluky bych chtěl za výkon pochválit, dřeli a vyždímali se opravdu do posledních sil. Museli jsme se vypořádat s tím, že se soupeř dostal do laciného vedení, bohužel se nám pak již povedlo pouze vyrovnat, i když šance byly. Utkání hodně ovlivnilo zranění Karla Zrůnka, který musel otřesený odstoupit z utkání. Nejen tím, že nám na hřišti chyběl jeden z nejlepších střelců týmu, ale i emocemi...

Od této chvíle byl zápas hodně vyhrocený...
Emoce samozřejmě k fotbalu patří, stejně tak bojovnost. Ale musí mít svoje hranice. Zákrok na Karla (Karel Zrůnek pozn. red.) byl hodně tvrdý, dle mého to bylo na odpískání. Problém je, že nebyl poslední. Sagi (Nicholas Nytra pozn. red.) například dostal v druhé půli loktem do břicha, naprosto zbytečně, byly tam i další věci. Pokud by si udělal rozhodčí pořádek hned na začátku utkání, nemuselo se to dít. Vždyť jde o zdraví hráčů, jeho úkolem je hráče chránit. Neříkám to nějak v emocích, ani pod dojmem okamžiku. Utkání máme na videu a několikrát jsem si některé momenty prohlížel. Mrzí mě, že nezasáhl trenér hostí a hráče trochu nezklidnil. Jde nám o to, aby se kluci fotbalově někam posunuli, chceme hrát fotbal, ne se na hřišti řezat.

Jak je těžké v takové situaci hráče ukočírovat, aby se zápas nezvrhl v nějaké šarvátky? 
Kluci cítili nespravedlnost, a to je pak opravdu těžké ukočírovat. Jsme rádi, že se nám to v nějaké rovině ukočírovat povedlo a kluci se soustředili na fotbal, jednoduché to však nebylo.

Když jste měl před očima střet Karla Zrůnka, nevybavil se vám zápas ve Vítkovicích z loňské sezóny, kdy utrpěl Kuba Dudek zlomeninu lícní kosti? 
Abych pravdu řekl, hlavou mi to blesklo. Že to byl opět zápas proti Vítkovicím je náhoda. Je to derby, kluci jsou na zápas vyhecování, ale jak jsem říkal, musí to mít nějaké mantinely.

Po podzimu nakonec páté místo...
Chtěli jsme zakončit podzim výhrou a neztratit kontakt se špičkou tabulky, takhle je manko na první místo Opavy B jedenáctibodové. To však neznamená, že se na jaře nebudeme rvát. Škoda některých zbytečných ztrát, pokud by kluci předvedli takové nasazení a bojovnost jako proti Vítkovicím v každém utkání, bodů mohlo být o trochu více.