U13 uzavřela podzim vítězně

F r ý d e k-M í s t e k - Mladší žáci uzavřeli o uplynulém víkendu soutěžní podzim. Zatímco U12 i přes dobrý výkon v Bílovci nebodovala, U13 se rozloučila vítězně a jako jediný tým Valcířů si připsala výhru. Starším žákům se nedařilo proti Zbrojovce a v tomto týdnu je čekají poslední dva mistrovské zápasy.

Zbrojovka ve Stovkách kralovala

V ponurém sychravém počasí vyběhla U15 k posledním domácím utkání podzimu. A konečný výsledek nakonec se zamračenou podzimní náladou korespondoval. O výsledku rozhodla již první půle, kdy Jihomoravané vstřelili pět branek. Valcíři měli za nerozhodného stavu dvě dobré šance, ani jednu z nich však neproměnili. Trenér Radek Šmíd po utkání nabádal své svěřence k zamyšlení. „Pokud hráči s takovými soupeři nechtějí hrát na hranici svých možností, nemají šanci na sebemenší úspěch, a to nechci hanit sportovni kvality našeho soupeře. Někteří se bohužel musí zamyslet, jestli chtěji hrát fotbal a jen "lehké" zápasy, které budou vyhrávat nebo budou podstupovat i tato těžké utkání, které nás v budoucnu určitě posunou dále. Když ne, tak nemají šanci na fotbalovy růst výše.

Dva zápasy před koncem podzimu a první části sezóny klesl Frýdek-Místek o skóre na sedmé místo za Jihlavou. Právě s Jihlavou a Prostějovem budeme o šestou příčku zápolit. Na jaře se soutěž dělí na dvě části, na první šestku a druhou šestku. Ve středu čeká Lipinu veletěžká mise na Baníku Ostrava, podzim pak zakončí v sobotu ve Zlíně.

13. kolo MSŽL: MFK FM - Zbrojovka Brno 0:11 (0:5)


Do sestavy U14 se vrátil kapitán Jirka Míček, který vynechal kvůli zranění několik zápasů a byl výraznou absencí. Ani on však, vzdor velké kvalitě soupeře, nakonec nezabránil prohře. Nutno podotknout, že Zbrojovka celou soutěž vede o skóre před Baníkem Ostrava a to už o něčem vypovídá. „Kluci z Brna nás přehráli fotbalovostí ale i fyzickými dispozicemi. Byli silní jak na míči, tak i v osobních soubojích. I když se podzimní část blíží ke konci, tak nám ukázala, na čem musíme zapracovat a v čem se zlepšit, a na kterých pozicích posílit, hodnotil trenér Lubomír Macíček.

13. kolo MSŽL: MFK FM - Zbrojovka Brno 0:9 (0:5)


Vítězná tečka U13 za podzimem

Mladší žáci zakončili soutěžní podzim v Bílovci. U13 naladěna vítězným středečním obratem proti Valmezu, svoji pohodu přetavila ve vysoké vítězství. „Zápas v Bílovci jsme odehráli určitě lépe než ten středeční s Valmezem. Dá se říct, že jsme prakticky celý zápas kontrolovali a dařilo se nám držet míč na svých kopačkách. Vytvořili jsme si velké množství šancí. Škoda, že v tomhle směru jsme byli opět spíše laxní, než důrazní. Konečná výhra je zasloužená a my jsme rádi, že jsme využili kompletní kádr, pochvaloval si trenér František Hlavatík. V sobotu 16. listopadu čeká Valcíře ve Stovkách přípravné utkání proti Petřkovicím.

13. kolo SpSM-Sever: Bílovec - MFK FM 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)


Dobrý výkon body U12 nepřinesl

U12 sice předvedla sympatický výkon, s podzimem SpSM se však bodově neloučila. Bílovec byl efektivnější a nakonec slavil vítězství. „V posledním utkání podzimu jsme sice v Bílovci prohráli, ale kluky chceme pochválit. Kromě patnáctiminutového výpadku v první třetině, kdy jsme po individuálních chybách třikrát inkasovali, jsme předvedli velmi dobrý výkon. Místy (možná i většinu utkání) jsme domácí tým přehrávali. Chybělo nám bohužel opět kvalitnější zakončení, či lepší předfinální fáze. Tohle nás stálo lepší výsledek, ale nás těší, že hra nebyla vůbec špatná. Domácí dokázali být přeci jen produktivnější, takže vyhráli zaslouženě, sdělil trenér Robert Schedling. I U12 čeká v týdnu přípravné utkání. V pátek se utká od 18:00, taktéž ve Stovkách, proti Vítkovicím.

13. kolo SpSM-Sever: Bílovec - MFK FM 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)