Dorosty zakončily podzim duely s Vítkovicemi

F r ý d e k-M í s t e k - Poslední zápasy podzimu našich dorosteneckýh týmů byly ve znamení čtyřboje s Vítkovicemi. U19 remizovala, my se však tradičně v souhrnu zaměříme na zbývající dorostenecké kategorie.

Vypjatý zápas U18 skončil remízou

Valcíři uzavřeli podzim zápasem s Vítkovicemi, ve kterém to pořádně jiskřilo, o čemž ostatně mluvil i trenér Roman Vojvodík. „Emoce samozřejmě k fotbalu patří, stejně tak bojovnost. Ale musí mít svoje hranice. Zákrok na Karla (Karel Zrůnek, musel kvůli zranění odstoupit) pozn. red.) byl hodně tvrdý, dle mého to bylo na odpískání. Problém je, že nebyl poslední. Sagi (Nicholas Nytra pozn. red.) například dostal v druhé půli loktem do břicha, naprosto zbytečně, byly tam i další věci. Pokud by si udělal rozhodčí pořádek hned na začátku utkání, nemuselo se to dít. Vždyť jde o zdraví hráčů, jeho úkolem je hráče chránit. Neříkám to nějak v emocích, ani pod dojmem okamžiku. Utkání máme na videu a několikrát jsem si některé momenty prohlížel. Mrzí mě, že nezasáhl trenér hostí a hráče trochu nezklidnil. Jde nám o to, aby se kluci fotbalově někam posunuli, chceme hrát fotbal, ne se na hřišti řezat,“ uvedl zároveň šéftrenér mládeže a dorostu MFK F-M.

Lipina musela dotahovat jednobrankové manko, ještě v první půli se nám však díky trefě Corriera povedlo srovnat. V druhém dějství jsme se ale kýženého vedení nedočkali, v cestě stálo například i břevno. „Kluky bych chtěl za výkon pochválit, dřeli a vyždímali se opravdu do posledních sil. Museli jsme se vypořádat s tím, že se soupeř dostal do laciného vedení, bohužel se nám pak již povedlo pouze vyrovnat, i když šance byly,“ komentoval Vojvodík.

Frýdek-Místek přezimuje na pátém místě s tříbodovou ztrátou na duo Přerov, Prostějov B. Na druhou Karvinou B činí manko sedm bodů, na první Opavu B pak jedenáct. „Chtěli jsme zakončit podzim výhrou a neztratit kontakt se špičkou tabulky, takhle je manko na první místo Opavy B jedenáctibodové. To však neznamená, že se na jaře nebudeme rvát. Škoda některých zbytečných ztrát, pokud by kluci předvedli takové nasazení a bojovnost jako proti Vítkovicím v každém utkání, bodů mohlo být o trochu více.“

15. kolo MSDD-E: MFK FM - Vítkovice 1:1 (1:1)


U17 sestřelil bývalý spoluhráč

Zatímco týmy U18 a U16 přivítaly Vítkovice doma, U17 bojovala o body na hřišti soupeře. Dvěma brankami ji pak "sestřelil" minulou sezónu ještě hráč Valcířů Vojtěch Nevola. Na jeho dvě branky odpověděl "jen" dočasným srovnáním Sebastian Šeba. „V posledním utkání podzimu jsme opět doplatili na nedostatek kvality v koncovce a na individuální chyby v defenzivě. Nezbývá než dále tvrdě pracovat v tréninkovém procesu a věřit, že jarní část soutěže bude pro nás podstatně úspěšnější,“ věří trenér Milan Šponer. Po podzimu patří Frýdku-Místku desáté místo.

15. kolo MSDL: MFK Vítkovice - MFK FM 2:1 (1:1)


O výsledku U16 rozhodla už první půle

U16 se nepovedl poslední zápas podzimu podle představ. Soupeř ovládl první půli ze svého pohledu 3:0 a v podstatě nastavil ráz zbytku utkání. Valcíři se dostávali do šancí jen s velkými obtížemi. Nepříznivé skóre již jen korigoval Adam Stareček. „Individuální herní kvalita, řešení důležitých a rozhodujících herních činností jak v obranné, tak především útočné fázi hry byla hlavní příčinou naší prohry. Nedokázali jsme v tomto směru Vítkovicím ve většině případů vůbec konkurovat a po zásluze nás za to trestali brankami v naší síti a o své výhře rozhodly prakticky už v prvním poločase,“ hodnotil trenér Karel Orel. Do jara budou Valcíři vstupovat z dvanácté pozice.

15. kolo MSDD-E: MFK FM - MFK Vítkovice 1:4 (0:3)