V přípravě je také i nejstarší dorost

Svůj úvodní trénink mají za sebou hráči frýdecko-místecké U19. Ty čeká pod vedení trenérské dvojice Jan Žižka – Jakub Hottek hodně perné jaro, jelikož mladí Valcíři budou v odvetách bojovat o postup do nejvyšší dorostenecké soutěže.

Do jarních bojů Moravskoslezské dorostenecké ligy by však měl náš mladý celek jít určitě v silnějším složení, než tomu bylo na podzim. Družstvo totiž během zimní přestávky doplnili dva šikovní fotbalisté. Ze Sigmy Olomouc do Stovek přichází záložník Martin Repček, z ostravského Baníku pak krajní obránce Jan Fulnek. Oba nově příchozí fotbalisté ale momentálně ještě s dvojicí Jakub Mikulenka a Jakub Nezhoda trénují s třetiligovým A týmem.

Po zranění se do přípravy zapojí rovněž i Lukáš Krajčo. „Z osmnáctky nás ještě doplnil útočník Giacomo Corriero, takže v přípravě bychom měli mít dvaadvacet hráčů,“ řekl hlavní trenér frýdecko-místecké U19 Jan Žižka. „Na úvodním tréninku jsme kluky seznámili s plánem zimní přípravy. V rámci přátelských utkání nás čekají kvalitní soupeři ze Slovenska, na závěr nás pak prověří mužské týmy Čeladné a Brušperku. Právě na tu konfrontaci s mužským fotbalem jsem hodně zvědavý,“ doplnil Žižka.

Stejně jako A tým, také mladé Valcíře čeká v příštím týdnu kondiční blok v Uherském Brodě.

Žižkovi svěřenci jsou v podstatě nejúspěšnějším týmem v našem klubu. „Devatenáctka“ je v druhé nejvyšší soutěži na 2. místě, pouhý bod za vedoucí Jihlavou. „Jelikož je naše postavení v tabulce, jaké je, bylo by hloupé tvrdit, že se o postup na jaře nepokusíme. Můžu slíbit, že pro to všichni uděláme maximum. Rádi bychom tak navázali na naše účinkování v podzimní části soutěže, kdy se podle mě týmu dařilo nejen výsledkově, ale i po té herní stránce. Ano, pár chyb se sice v naší hře objevilo, ale bez nich by se nikdo nemohl zlepšovat,“ zdůraznil Žižka.

První přípravné utkání odehrají mladí Valcíři na Slovensku. V sobotu 18. ledna se od 12 hodin postaví proti týmu FK Senica (momentálně desátý tým I. LSD – U19).


Nejlepší střelci MFK Frýdek-Místek U19


Nejvíce odehraných minut v týmu MFK Frýdek-Místek U19