Bárta stráví jaro na Slovensku

Chvíli to vypadalo, že se třicetiletý brankář Michal Bárta přesune ze Stovek do Pohronie. Tohle angažmá Bártovi nevyšlo, rodák z Chlumce nad Cidlinou ale na Slovensku přeci jen bude působit.

Bártovým novým působištěm se totiž nejméně pro jarní část sezony stane slovenský Trebišov. Tým z východu Slovenska se momentálně nachází na poslední pozici druhé nejvyšší soutěže a právě Bárta by měl svými bohatými zkušenostmi trebišovskému celku pomoci v záchraně. Slavoj Trebišov má v zimní přípravě za sebou sedm utkání, do dvou z nich již zasáhl také i brankář Michal Bárta. Zatímco proti MFK Snina (2:0) nastoupil Bárta mezi tři bílé tyče od samého začátku (v poločase jej pak vystřídal Gmitter), teď o víkendu si oba brankáři své role na hřišti prohodili. Dodejme jen, že Trebišov porazil ve "východniarském" derby FC Košice 4:0.

Michal Bárta se tak zařadil do velkého výčtu hráčů, kteří frýdecko-místecký tým během zimního období opustili. "Kdyby se nám ještě naskytla příležitost k posílení, využili bychom toho, teď to ale vypadá, že kádr máme uzavřen," sdělil sportovní ředitel A týmu Daniel Černaj.

Zde je přehled všech našich odchodů:

Stefan Visić (FK Marcelová - Slovensko), František Kubík (FC Petržalka - Slovensko), Mohammed Olarewaju Hadi (konec hostování), Jakub Buchlovský (hostování v FK Jablonec B), Dan Ožvolda (návrat do FC Baník Ostrava a následně MFK Vítkovice), Nicolas Šumský (přestup do ŠKF Sereď), Matěj Hýbl (přestup do FK Teplice), Daniel Bialek (hostování v 1. SK Prostějov), Patrik Kaizar (přestup do SC Fischer Hainfeld - Rakousko), Filip Želazko (?), Václav Mozol a Mario Telnar (oba FC Bílovec), Vojtěch Vokoun, Adam Mrkvička a Martin Kutáč (vš. hostování v FK Nový Jičín), Michal Bárta (Slavoj Trebišov - Slovensko).

Foto: facebook Slavoj Trebišov