I zahraniční soupeři prověřili naše dorosty

F r ý d e k-M í s t e k - Velice plodný byl na přípravné zápasy uplynulý týden kategorií U18, U17 a U16. Tedy především pro poslední dvě zmíněné, které sehrály dvě utkání. V úterý proti Polskému Plocku, v sobotu pak U16 proti Púchovu a U17 proti mužům Palkovic.

Valcíři zápas s U19 Púchova ovládli

Forma jde nahoru? I to by se dalo soudit podle sobotní výhry Valcířů nad U19 Púchova. Vítězství nad slovenským soupeřem bylo prvním v přípravě a výsledek 5:1 rozhodně potěšil. „Proti kvalitnímu soupeři (U19) jsme předvedli velice solidní výkon. V podstatě není moc co vytýkat. Kluci hráli s chutí a dobrý výkon se nám podařilo podpořit i brankami, což vždy potěší. Pro soupeře možná krutá porážka, ale tak to někdy je. V pondělí odjíždíme na herní soustředění, kde se budeme zaměřovat na zdokonalování věcí, ve kterých pokulháváme,“ nastínil trenér Roman Vojvodík plán nadcházejících dní.

PŘÍPRAVA U18: MFK FM - MŠK Púchov U19 5:1 (1:0)


Remíza proti Plocku a přestřelka s Palkovicemi

Skvělý první poločas předvedla proti polskému Plocku naše U17. V úvodním dějství jasně dominovala a průběžný výsledek byl pro soupeře ještě hodně miosrdný. „V první půli jsme předváděli velmi kvalitní hru ve vysokém tempu, které chybělo jen výraznější brankové vyjádření, hodnotil trenér Milan Šponer. Za pouhých pár minut druhé půle se ale náskok rozplynul a obraz hry naprosto změnil. Vedení nám sice svým druhým gólem opět vrátil kapitán Filip Klimeš, ale i na tuto branku dokázali hosté reagovat. „Ve druhém poločase došlo k zásadní změně obrazu hry, začali jsme chybovat v kombinaci, chyběl nám pohyb bez míče a vyspělý protivník toho téměř dokonale využil a odvezl si ze Stovek remízu,“ uzavřel kouč.

PŘÍPRAVA U17: MFK FM - Wisla Plock 3:3 (2:0)

O víkendu čekal na U17 zápas s muži Palkovic doplněnými o hráče Staříče. A byla z toho nakonec poměrně solidní přestřelka. Přetahovanou o výhru jsme nakonec zdárně zvládli, když z pokutového kopu rozhodl Simon Hrabec.

PŘÍPRAVA U17: MFK FM - Palkovice 5:4 (2:1)


Mezinárodní souboje U16

S Plockem sehrála přípravné utkání i U16. A byli jsme to my, kdo otevřel v první půli skóre. „V utkání s polským soupeřem jsme v prvním poločase hráli vyrovnanou partii a šli jsme do vedení po individuální akci Lukáše Králíka, kterou zakončil střelou přes celou bránu na zadní tyč. Wisla ale ještě do poločasu dokázala po závaru před bránou vyrovnat,“ komentoval trenér Karel Orel. Ve druhém dějství už jsme ale tahali za kratší konec provazu a soupeř si postupně vypracoval náskok. Na výsledku už nic nezměnil ani krasný přímý kop Petra Němce. „Druhý poločas už ale patřil hostům, kteří prostřídali hodně čerstvých hráčů, a to se projevilo ve vytváření si šancí, kdy některé z nich taky proměnili. My jsme se ještě dokázali zvednout v poslední čtvrtině zápasu, ale stačilo to už jen ke zkorigování výsledku.

PŘÍPRAVA U16: MFK FM - Wisla Plock 3:4 (1:1)

U16 sehrála proti slovenskému Púchovu zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsem dominovali. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, hned ve 4. minutě jsme vsítili branku a i v dalším průběhu prvního poločasu jsme dobře kombinovali, vytvářeli si brankové příležitosti a zaslouženě jsme vedli 4:1,“ hodnotil trenér Karel Orel. V druhé části už ale frýdecko-místecký lodivod zdaleka spokojený nebyl, ba právě naopak. „Druhý poločas, to byl z naší strany fotbalový paskvil. Někteří hráči to pojali jako pochodové cvičení, hráli jsme bez pohybu, nasazení, utápěli se v individuálních ztrátách míče. V útočné fázi jsme si téměř nic nedokázali vytvořit, v obraně jsme propadali a soupeř nás za to samozřejmě začal po zásluze trestat,“ zlobil se.

PŘÍPRAVA U16: MFK FM - MŠK Púchov U17 5:5 (4:1)