Květnové kalendárium

F r ý d e k-M í s t e k - Máme tu začátek nového měsíce, což signalizuje, že se tradičně ohlížíme za měsícem uplynulým z hlediska narozenin osob spjatých z frýdecko-místeckým fotbalem. V květnu například oslavila 76. narozeniny ikona Válcoven obránce Ladislav Kubalák.

Bývalý útočník Válcoven Petr Tichavský a rodák z Kozlovic oslavil 2. května 53. narozeniny. Dres Lipiny oblékal ve druhé lize. Po skončení hráčské kariéry se věnuje trenéřině.

Obránce Zdeněk Vokáč oslavil 3. května 58. narozeniny. Za Válcovny hrával druhou ligu.

Bývalý fotbalový záložník Miroslav Somr je rodákem z Čech. S fotbalem začínal v Teplicích, kde hrával i dorosteneckou ligu. Poté se přesunul do Dukly Tábor a Dukly Jihlava, v těchto klubech absolvoval základní vojenskou službu. Z vojny už jeho cesta zamířila do Válcoven, kam přestoupil z Teplic v roce 1972. Fotbalista s výbornou levačkou hrával za Frýdek-Místek nejprve divizní soutěž a posléze druhou ligu. Oblékal i dres Slezanu. Po skončení fotbalové kariéry se začal věnovat trénování, a dokonce i rozhodcovství. 4. května oslavil 69. narozeniny.


Miroslav Somr na fotu druhý zprava

Ikona frýdecko-místeckého fotbalu prožila celou fotbalovou kariéru, s výjimkou základní vojenské služby, ve Válcovnách. Řeč je samozřejmě o Ladislavu Kubalákovi, který 12. května oslavil 76. narozeniny. S Lipinou prošel z I.B. třídy až do první ligy. Bývalý obránce působil po hráčské kariéře nejprve jako mládežnický trenér, poté dělal dlouhá léta správce na stadionu ve Stovkách.


Ladislav Kubalák na fotu druhý zleva

Jiří Hudeček je spjat především s Baníkem Ostrava, za který odehrál 94 prvoligových utkání a vstřelil šest branek. V soutěžním ročníku 1975/76 pak oslavil s Baníkem mistrovský titul. Za Válcovny hrál v sezóně 1978/79 druhou ligu. Již zesnulý bývalý obránce by 30. května oslavil 69. narozeniny.

Na závěr gratulujeme i sekretáři MFK Frýdek-Místek z.s. Jaroslavu Ježovi, který 28. května oslavil 53. narozeniny a sportovnímu řediteli mládeže Radku Šmídu, jež oslavil poslední květnový den 47. narozeniny.