Spolupráce MFK FM z.s. a FAČR při kandidatuře na EURO žen U19

F r ý d e k-M í s t e k - Jsme rádi, že vám můžeme oznámit pro město Frýdek-Místek i náš klub prestižní záležitost. MFK Frýdek-Místek z.s. a FAČR hodlají spolupracovat při kandidatuře na uspořádání Mistrovství Evropy žen U19 v roce 2022, které se koná v České republice.

Mistrovství Evropy ve Stovkách? V roce 2022 možná věc! MFK Frýdek-Místek z.s. a FAČR spolupracují na kandidatuře k pořádání Mistrovství Evropy žen U19 v roce 2022 (hostitelství bylo přiřazeno České republice) ve Frýdku-Místku, respektive v areálu Stovky. Nemusíme samozřejmě zmiňovat, že by se jednalo o velmi prestižní záležitost. O tom, že ženský fotbal nabývá na popularitě, svědčí i náš klub, který se těší rychle se rozrůstající mládežnické základně dívek. Ostatně Valcířky budou již v nadcházející sezóně hrát pravidelně soutěže. Vidět na vlastní oči špičkový ženský fotbal by bylo nejen pro naše mladé frýdecko-místecké fotbalistky jistě velkým zážitkem a motivací. „Je to pro MFK FM z.s. ocenění kvalitní práce s mládeží a je to také příležitost ke zviditelnění samotného města, stejně jako ocenění města za podporu, kterou poskytuje mládežnickému fotbalu, uvádí předseda MFK Frýdek-Místek z.s. Radim Mamula.

Jak bylo zmíněno, stranou samozřejmě nezůstává ani město, které je, jakožto majitel areálu Stovky k pořádání přizváno. „Zbývá právně došetřit některé možné závazky, které z pořadatelství mohou vyplynout, vysvětluje předseda spolku. Zároveň však dodává, že ještě bohužel zdaleka není nic jistého. „Škoda, že město doposud neschválilo smlouvu s FAČR, který je připraven nést veškeré závazky z této akce plynoucí. Čas běží a není ho v této věci nazbyt. Doufáme ale, že město nakonec vyjde FAČRu i spolku vstříc a nic nebude bránit žádosti o uspořádání. Doufejme, že vše bude v nejbližší době dořešeno, protože se může stát, že město o tento turnaj přijde, dodává. My samozřejmě také věříme, že vše dobře dopadne. Více o turnaji s můžete dozvědět zde.

.