Soustředění a tři vítězné zápasy pro U13

F r ý d e k-M í s t e k - Mladší žáci absolvovali v uplynulém týdnu soustředění na Valašsku. U12 na Hutisku a U13 ve Viganticích. U13 odehrála během tohoto období hned tři zápasy a všechny pro ni byly vítězné.

Vítězné soustředění U13

Od středu do soboty nabírala formu naše U13 na soustředění ve Viganticích. Ubytování hned vedle hřiště, navíc možnost využít v horkém počasí místního bazénu nejen pro regeneraci. Ve Viganticích si trenéři naplánovali přípravná utkání proti Valašskému Meziříčí a Valašské fotbalové akademii. Obě utkání jsme zvládli vítězně. V sobotu pak přímo z Vigantic zamířil tým do Lískovce, kde se postavil proti silnému Třinci. I toto utkání dopadlo pro naše kluky vítězně a trenéři tak samozřejmě měli slova chvály. „Při návratu z letního soustředění jsme v Lískovci vyzvali na souboj stejně staré hochy z Třince. Tedy soupeře velice zdatného, jelikož jsme jej v žákovské kategorii ještě vůbec neporazili. Až tentokráte. Kluci i přes veškerou únavu prokázali obrovský týmový duch. Snad poprvé jsme od nich viděli a slyšeli vzájemné povzbuzování. Byli opravdu společným týmem, který táhl za jeden provaz. Říká se, že když jste spolu někde na jednom místě několik dní a nocí, může přijít ponorka. Manšaft se však správně semknul a i když síly ubývaly, makalo se až do samého konce. Velká pochvala všem.“ 

Valašské Meziříčí - mladší žáci U13 4:5 (2:2, 2:3)
Branky FM: Macíček, Pavelka, Mravec, Šuhajda, A.V. Novák
Sestava FM: Smolík, Stromšík - Mravec, Šuhajda, Mohelník, Janík, Šištík, Jež, Tenglér, Bardoň, Sochor, Alfery, Vaculík, J. Schwarz, Mucha, Novák, Michna, Horňák, Žáčík, Gardoš, Galásek, Pavelka, Macíček. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.

Valašská fotbalová akademie - mladší žáci U13 3:11 (0:6, 3:5)
Branky FM: Jež 2, Horňák 2, Mucha, Mohelník, Gardoš, Mravec z pk., Michna, Pavelka, Šištík
Sestava FM: Smolík, Stromšík - Mravec, Šuhajda, Mohelník, Janík, Šištík, Jež, Tengler, Bardoň, Sochor, Alfery, Vaculík, J. Schwarz, Mucha, Novák, Michna, Horňák, Žáčik, Gardoš, Galásek, Pavelka, Macíček. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.

mladší žáci U13 - Fotbal Třinec 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky FM: A.V. Novák, Sochor, Horňák, Galásek
Sestava FM: Smolík, Stromšík - Šištík, Janík, Mravec, F. Végh, Michna, Galásek, A.V. Novák, Bardoň, Alfery, J. Schwarz, Šuhajda, Mucha, Horňák, Gardoš, Tengler, Vaculík, Jež, Pavelka, Mohelník, Sochor, Macíček. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.


U12 na soustředění, poté zápas s Třincem

Jak bylo zmíněno, i U12 absolvovala soustředění, které zakončila stejně jako U13 přípravným zápasem s Třincem v Lískovci. Valcířům příliš nevyšel úvod utkání, což se nakonec s neproměňováním šancí odrazilo i na nepříznivém výsledku. Vstup do utkání nám nevyšel, a tak jsme rychle prohrávali o dvě branky. S postupem času se hra vyrovnala a my se začali dostávat do šancí. Těch nebylo málo, ovšem produktivita byla velice slabá. Když k tomu připočteme velice laciné branky v naší síti, tak musíme uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. V utkání jsme viděli spoustu pěkných akcí, ale taky mnoho situací, které musíme zlepšit. Kluci, je třeba začít makat na 100% a začíná to na tréninku,“ hodnotil trenér František Hlavatík.

MFK Frýdek-Místek - Fotbal Třinec 5:10
Branky FM: Janošec 2, Tauš, Čapanda, Bušovský
Sestava FM: Feber, Cibulka, Skotnica - Bůžek, Staníček, Vřesňák, Tauš, Janošec, Laník, Čapanda, Menšík, Šigut, Volný, Bušovský, Šištík, Maralík, Ručka. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.