Lipina se v Chlebovicích trápila

C h l e b o v i c e - Rychle zapomenout budou chtít lipinští hráči na utkání 1. kola Okresní soutěže v Chlebovicích. Na hřišti soupeře jsme totiž prohráli 2:3 a takřka po celý zápas se herně trápili.

1.k. Okresní soutěž: Chlebovice - Lipina 3:2 (2:2)
Branky: 3. Král, 32. Pavlas, 57. Syřinek - 5. Fr. Végh st., 12. R. Vyvial. ŽK: Morys - Brettschneider. Rozhodčí: Laba - Karch, Gorniak.
Sestava Chlebovic: Kukučka - Janečka (c), Beker, Stachura, Kozel, Syřinek, A. Pavlas, M. Pavlas (82. Morys), Miňo (70. Rapouch), Král, Šnapka (70. Zátopek). Trenér: Miroslav Polášek.
Sestava Lipiny: Rusek - Szalbot, R. Vyvial (c), R. Konečný, T. Strouhal, Brettschneider (70. Hél), Dian, Berek, Vlačuha, Fr. Végh (82. Flachs) st., A. Kováč. Trenér: Karel Orel.

Do zápasu jsme neměli vydařený vstup. Chlebovice šly totiž do vedení už ve 3. minutě. Centr do vápna sice gólman ztlumil, míč se ale posléze ocitl již za brankovou čarou. Naštěstí jsme rychle kontrovali. František Végh šel z pravé strany sám na bránu a míč uklidil na vzdálenější tyč. V páté minutě tedy bylo srovnáno. A začala naše nejpovedenější pasáž utkání, kdy jsme domácí uzamkli na vlastní půli. Resultoval z toho ještě jeden gól, kdy se po centru nadvakrát prosadil kapitán Roman Vyvial.

Další možnosti jsme už však nevyužili a začalo to drhnout. Chlebovice sbíraly dlouhé nákopy do vápna a hrozily rychlými brejky. Ve 32. minutě se pak dočkaly vyrovnaní, když na bližší tyči prostřelil z blízkosti Ruska Michal Pavlas. Následně musel frýdecko-místecký gólman ještě vytáhnout střelu soupeře zpoza vápna. My jsme pro změnu měli velkou možnost, když mířil Berek sám na brankáře naháněn domácí obranou. Brankář Kukučka však svůj tým podržel.

Druhé dějství mělo jeden klíčový moment. V 57. minutě zužitkoval brejkovou situaci Syřinek a Chlebovice se podruhé v zápase dostaly na vedení. Na Lipině byla naopak vidět velká nepohoda a herní křeč. Nedařilo se zkrátka nic. Když už jsem pak míč dostali do sítě, byl máván ofsajd. V nadějné možnosti se také ocitl v 70. minutě Berek, místo zakončení hledal ještě lépe postaveného Kováče, který se však nakonec k míči nedostal. Hlavičku do sítě vzápětí neusměrnil ani Végh. I hra na riziko a podpora našich fanoušků v nervózním závěru vyrovnání nepřinesla, byli to naopak domácí, kteří mohli přidat pojistku. V koncovce se jim však nevedlo. To je však příliš mrzet nemuselo, po závěrečném hvizdu totiž mohli slavit tři body, my odjíždíme z Chlebovic s prázdnou.