Bývalý záložník Válcoven Pavel Hajný slaví 60!

F r ý d e k-M í s t e k - Krásné životní jubileum slaví bývalý záložník Válcoven a také bývalý trenér U19 Pavel Hajný. Za Valcíře nastupoval běhavý záložník na začátku osmdesátých let ve druhé lize, v roce 2014 se pak ujal trenérského žezla u týmu U19. Aktuálně je trenérem mužů Valašského Meziříčí v divizi. Gratulujeme ke kulatým narozeninám! Přejeme hodně zdraví a nejen fotbalových úspěchů!

ddd

Pavel Hajný začínal s fotbalem ve Vidči na Vsetínsku. A nebylo tomu dlouho a talentovaný záložník se v patnácti letech stěhoval do Baníku Ostrava. Zde se probojoval i do reprezentace do 18 let, kde společně hrával například s Luďkem Mikloškem nebo Jaroslavem Šilhavým. Po vojně v Táboře pak vedly jeho kroky na začátku 80. let do Frýdku-Místku (na archivním fotu stojící uprostřed), kde nastupoval i se současnými trenéry naší mládeže Miroslav Onuferem a Karlem Orlem. „Nebudu přehánět, když řeknu, že ve Frýdku jsem prožil nejkrásnější fotbalové roky. Měli jsme dobrý tým, v kabině byla skvělá parta. V podstatě ve Frýdku jsem zažil svou největší výkonnost, vzpomínal v dřívějším rozhovoru pro Deník.

Možná by za Valcíře odehrál ve druhé lize i více utkání, přednost však dostala vysoká škola. Fotbal se studiem by bylo ve druhé lize náročnější skloubit, přijal tak nabídku Bohumína. Kariéru pak zakončil ve Vsetíně. To však nebyl konec fotbalové cesty, bývalý hráč se totiž vrhl na dráhu trenérskou, právě úspěšným studiem na vysoké škole (vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu na Karlově univerzitě v Praze) získal trenérskou profi licenci. Vedl například Hlučín a Třinec ve druhé lize. V sezóně 2014/15 a 2015/16 trénoval frýdeckomísteckou U19. Aktuálně vede A-tým Valašského Meziříčí v divizi. Na závěr přejeme za klub, a jistě i za fanoušky, ještě jednou vše nejlepší!