Po šesti, ale s elánem, mládež opět společně trénuje

F r ý d e k-M í s t e k - Podle Protiepidemického systému ČR (PES) je možné od pondělí 23. listopadu lze za určitých podmínek opět společně trénovat ve skupinách po šesti. Toho jsme samozřejmě bleskově využili a mohli jsme se tak opět vrhnout do tréninku.

Po více jak měsíci se opět mládežnické týmy mohly vrhnout do společných tréninků. Sice ve skupinách po šesti, jak se ale říká, zaplaťpánbůh alespoň za to. Na umělé trávě jsou vyhrazeny sektory, ve kterých se skupiny po šesti hráčích pohybují. Nadále platí, že nemohou být využívány vnitřní prostory areálu, to jest šatny a sprchy. Jako první se do tréninku pustila U13. Dvouhodinový trénink byl rozdělen po čtyřech skupinách. První hodinu trénovaly dvě skupiny, druhou další dvě skupiny.

Od půl čtvrté pak vystřídali U13 hráči U12. Druhou polovinu hřiště pak využila přípravka. Týdenní tréninkový režim bude rozložen tak, aby se každý tým alespoň dvakrát týdně dostal na hřiště. V úterý tak budou trénovat starší žáci a U17 a U16. Ve středu zase pro změnu U19. „Jsme rádi, že se opět můžeme vrátit na hřiště, byť je to v omezených podmínkách. Věříme, že se to postupně bude zlepšovat, říká sportovní ředitel mládeže a šéftrenér žáků Radek Šmíd.