Trenér U17 Karel Orel: Šíře kádru hrála podstatnou roli

F r ý d e k-M í s t e k - Stejně jako u U16, i U17 se potýkala s posuny hráčů napříč celým dorostem. Můžeme ale říct, že mladý tým i jen přes dvě výhry rozhodně v MSDL nepropadl. Podzim jsme hodnotili s trenérem Karlem Orlem.

Dorosteneckou kategorii ovlivnily tuto sezóny do velké míry posuny hráčů. I U17 přišla o některého opory. I z tohoto hlediska, jak hodnotíte podzim U17?
Vzhledem k těmto okolnostem snad ani nejde hodnotit podzim nějak objektivně. Přípravu jsme zahájili s nějakým kádrem, do soutěže vstoupili s odlišným kádrem. Odehrálo se jen osm mistrovských utkání, do toho nemoci, zranění. Takže všechno tak nějak zvláštní.

Jak velkou roli hrála na podzim v utkáních šíře kádru?
Jako vždy poměrně podstatnou. Uvedu jeden příklad, který hovoří za vše. Ve čtvrtém kole jsme jeli do Olomouce, která v tu dobu byla na 1. místě a pokud se nepletu, nedostala ještě ani gól. My měli 3 náhradníky, z toho jeden po nemoci a jeden po zranění. Navíc hned ve čtvrté minutě jsme museli střídat zraněného hráče. Ještě v 65. minutě jsme překvapivě vedli 3:1. Jenže Olomouc ve 2. poločase prostřídala všech povolených 7 hráčů. Nakonec jsme prohráli jen 5:3. V závěru už to byl ale kolotoč na jednu bránu.

Kde měl tým na podzim rezervy, naopak, za co byste jej pochválil?
Rezervy byly především v obranné fázi, kdy jsme dostali velké množství branek. Také nás hodně trápily vstupy do začátku jednotlivých poločasů, kdy jsme díky malé koncentraci lacino inkasovali. Na druhou bych chtěl vyzvednout celkem slušnou aktivitu v tvorbě brankových příležitostí. Ovšem, a to mě mrzí, bez patřičného efektu. Zase příklad, první kolo ve Zlíně prohra 6:0, ale my měli pět tutovek. Poslední hrané kolo v Opavě prohra 3:1, nastřelili jsme dvě tyčky, břevno a dva samostatné nájezdy na bránu.

Celý rok 2020 ovlivnil covid, jak to ovlivnilo na podzim konkrétně kategorii U17?
Ovlivnilo to všechny ročníky, všechny kluby, celý fotbal. Nelze vypíchnout jen nějaké detaily. Bohužel, je to globální problém.