Síla budoucích Lvíčat? V lize jim vládne Fukala

F r ý d e k-M í s t e k - Tak trochu tajemný nadpis, co říkáte? Má však jednoduché vysvětlení. Ročník 2000 nebyl výjimečný jen ve Frýdku-Místku. Není tak divu, že se pro reprezentační výběr do 21 let tvoří velice silná základna. Web fotbal.cz se zabýval starty hráčů ročníku 2000 ve Fortuna lize a zjištění to bylo pro fanoušky Frýdku-Místku příjemné. Nejvíce startů nasbíral bývalý hráč Valcířů Michal Fukala v dresu Liberce.

David Zima, Michal Beran, Pavel Šulc Filip Souček, ale také Michal Fukala a Tomáš Ostrák. To je jen malý výčet několika fotbalistů z mimořádně silného ročníku 2000, který běhá po českých prvoligových trávnících. Tedy velmi pozitivní zpráva pro reprezentační trenéry nejen do budoucna. Hráči, kteří zatím ještě spadají do reprezentace U20, jsou nachystání vířit vody v dresu Lvíčat, tedy reprezentace do 21 let. Ostatně, někteří už tam směle nakoukli. Premiérový start si například připsal v roce 2020 odchovanec Valcířů Tomáš Ostrák.

Další výrazné jméno z líhně frýdecko-místecké mládežnické kopané, které udělalo první fotbalové krůčky ve Frýdlantu nad Ostravicí, pak vévodí statistice startů ve Fortuna lize. Obránce Michal Fukala jich doposud za Liberec nasbíral 33, což jej v tomto ohledu pasuje do role nejzkušenějšího fotbalisty ročníku 2000. Tomáš Ostrák je v této statistice na 11. místě. Za Karvinou si na podzim připsal v lize 14 zápasů, pokaždé byl v základní sestavě! Pokud bychom však k tomuto číslu připočetli ještě 11 utkání z angažmá v rakouské Bundeslize v dresu Hartbergu, byl by ještě výše. „Vzhledem k tomu, že hráčů ročníku 2000, kteří nastupují v nejvyšší soutěži, je hodně, je to předpoklad k tomu, že budeme mít silnou jednadvacítku. Někteří z kluků třeba postupem času doplní i A-tým,“ pochvaloval si reprezentační kouč U20 Jiří Žilák pro web fotbal.cz.

Hráči ročníku 2000 se starty ve Fortuna lize:

zdroj: fotbal.cz