Valcířky čekají souboje ve Virtuální lize

F r ý d e k-M í s t e k - Návrat na hřiště máme stále v nedohlednu, což pochopitelně platí i pro naše dívčí týmy. Nicméně apatie rozhodně není řešením, dokazuje to nový projekt, kterému dala vzniknout i jedna z trenérek Frýdku-Místku Jana Sikorová. O co jde? Týmy z celé České republiky se napříč kategoriemi poměří ve Virtuální lize.

To se daly chytré hlavy dohromady. Ne, nebudeme probírat fragmenty z oblíbeného filmu Pelíšky. To se jen šéftrenérce dívčích týmu MFK Frýdek-Místek líbil nápad trenérky z Teplic Barbory Cankářové, čímž vznikl projekt Virtuální liga. „Janě Sikorové od děvčat z Frýdku Místku se líbil nápad virtuálních utkání, co jsem zavedla v Teplicích. Tak napsala na FB skupinu fotbalových trenérů, zda neudělat přímo ligu. Do týmu organizátorů jsme přizvaly ještě Jaroslava Masopusta ze Sparty, Petru Houdkovou z Olomouce a Romana Zeisla z Vědomic,“ komentovala pro fotbal.cz Barbora Canklářová.

„Bude to unikátní projekt, od kterého si slibujeme propojení celé republiky v oblasti dívčího a ženského fotbalu. Naše dívky budou mít tu možnost se konfrontovat s takovými kluby jako je Sparta, Slavia, Teplice, Sigma a mnoho dalších,“ vyprávěla v nedávnem rozhovoru Jana Sikorová.

Pokus o propojení dívčích a ženských týmů z celé České republiky má jednoduchá pravidla. Virtuální liga bude probíhat v sedmi věkových kategoriích - WU7 a WU9, WU11, WU13, WU15, WU18 a ženy. Týmy se budou utkávat v kláních, které budou obsahovat pět disciplín - počet nožiček, přeskoku přes švihadlo, běhu, výdrži v planku a přihrávání z voleje. Naše Valcířky se představí v pěti kategoriích WU9, WU11, WU13, WU15 a WU18. Nyní probíhá fáze přihlašování týmů. Naše děvčata se tak mohou těšit, že změří síly se Spartou Praha, Teplicemi, Sigmou Olomouc nebo Slovanem Liberec. Budeme holkám samozřejmě držet palce, ale především doufáme, že si ve zdravé konkurenci vypilují své dovednosti a bude je Virtuální liga bavit. I když, kdo by nechtěl porazit Spartu? Ještě doplníme jednu podstatnou věc, projekt podpořily české reprezentantky Lucie a Irena Martínkovy. Ty také provedly zdařilým instruktážním videem. Virtuální liga odstartuje 22. února.