Michal Fukala: Toma je lepší mít na své straně

F r ý d e k-M í s t e k – Fotbalový fanoušek nemá na růžích ustláno, na stadion se nesmí, amatérské soutěže se nehrají, zbývá tak sledovat fotbal alespoň u televize. Příznivcům frýdecko-místecké kopané se tak v neděli mohl naskytnout na televizních obrazovkách při prvoligovém utkání Karviné s Libercem zajímavý pohled. Na hřišti se objevili hned dva odchovanci Valcířů. Tomáš Ostrák v dresu Karviné a Michal Fukala v dresu Liberce. S druhým jmenovaným jsme si o tomto pikantním souboji povídali.

Ve Frýdku-Místku společně vybojovali triumf na prestižním žákovském Nike Premier Cupu v roce 2015. Spoluhráči byli i v mládežnických reprezentacích. Nyní je osud poprvé svedl proti sobě. Tomáš Ostrák v dresu Karviné, Michal Fukala v dresu Liberce v rámci 20. kola nejvyšší české fotbalové soutěže. Na dojmy z tohoto duelu jsme se zeptali rodáka z Frýdlantu a libereckého obránce.

Ve Frýdku-Místku jako spoluhráči, v reprezentacích jako spoluhráči, nyní poprvé jako soupeři. Jaké to bylo mít Tomáše proti sobě jako protivníka? Vnímal jsi to nějak na hřišti?
S Tomem jsme pořad v kontaktu, fandím mu každý zapas. Je to vynikající fotbalista, kterého bych měl raději v týmu než proti sobě. Nyní jsem ho měl jako soupeře, takže šlo kamarádství během zápasu stranou. Ale jinak mu samozřejmě přeju, ať je zdravý a daří se mu, je to hráč s obrovským potenciálem.
Michal Fukala v souboji s karvinským Bartošákem.

Předpokládám, že jste s Tomášem v kontaktu, proběhlo nějaké hecování?
Hecovaní proběhlo, ale v kamarádském duchu. Hráli jsme proti sobě dvakrát a pokaždé to skončilo remízou. (s úsměvem)

Řekli jste si něco těsně před zápasem?
Před zápasem jsem mu popřál hodně štěstí. Ať se mu daří, ale ať nedá gól nám, ať si to šetří na jiné zápasy. (s úsměvem)Tomáš Ostrák sleduje libereckého Matěje Chaluše. 

Při prvním vzájemném zápase jste se těsně minuli, Tomáš v 81. minutě odešel ze hřiště, ty jsi nastoupil v 84. minutě. Mrzelo tě tehdy, že jste se nepotkali přímo na hřišti a přemýšlel si nad dalším zápasem v Karviné, že by to mohlo vyjít?
S Tomem jsme si vždycky na repre říkali, že by bylo fajn si zahrát někdy opět spolu na klubové úrovni, tak to nakonec vyšlo, že hrajeme proti sobě. Jsem rád, že jsem v neděli hrál a mohl jsem se s ním potkat na hřišti, po zápase jsme si vyměnili dresy.

Ty už jsi to výše zmiňoval. Trochu to vypadá, že jste si předplatili výsledek 1:1? Oba zápasy skončily stejným výsledkem...
Říkali jsme si po zápase, že dvakrát 1:1, že jsme si to rozdělili, ať nejsme ani jeden naštvaní. (smích) Ale samozřejmě jsme chtěli vyhrát a bereme to jako ztracené body, i když musím uznat, že Karviná je momentálně velmi dobré mužstvo, kde se těžko získávají body.

Na závěr trochu odbočím, web fotbal.cz se nedávno věnoval starty hráčů ročníku 2000 ve Fortuna lize a ukázalo se, že jsi jich nasbíral nejvíce ty. Až za tebou skončil Souček, Šulc, Zima. To muselo potěšit? Čítal jsi vůbec jako žáček, že budeš mít v tomto věku už tolik prvoligových startů?
Já si toho velmi vážím. Nedávno jsem říkal rodičům, že tři roky zpátky jsem byl šťastný, že jsem nasbíral starty ve druhé lize a najednou mám okolo čtyřiceti startů v lize první (od vydání statistiky na fotbal.cz přidal Michal další 4 starty a má nyní 37 prvoligových startů pozn. red.). Doufám, že to bude jen narůstat, každého startu si extrémně vážím. Je to také zásluha frýdecké mládeže a jejich trenérů. Musím říct, že bez nich bych nejspíš v Liberci teď nebyl.

Síla budoucích Lvíčat? V lize jim vládne Fukala