Noví trenéři brankářů mládeže

F r ý d e k - M í s t e k - Všichni samozřejmě nedočkavě čekáme až se situace zlepší a budeme moci opět trénovat a hrát zápasy. Až se tak stane, pustí se do práce i noví trenéři mládeže. Sportovní vedení mládeže lovilo mezi odchovanci, o naše mládežnické brankáře se tak budou starat pod vedením brankářské legendy Svatopluka Schäfera Dominik Hill a Martin Lužný. Pojďme si je představit.

Dominik Hill

Dominik měl odmala ke Stovkám opravdu blízko, správce byl totiž jeho děda. „Chodil jsem za ním a vozil se na traktoru či sekačce. První trénink jsme navštívil asi ve 2. třídě se svým kamarádem ze třídy a hned jsme se postavil do brány. V Lipině jsme prošel všemi mládežnickými kategoriemi,“ vzpomíná nový trenér mladých brankářských nadějí ve Frýdku-Místku. Ve válcovenské mládeži se dočkal i postupu do Dorostenecké ligy, ve věku žákovském si například odvezl zlato z turnaje ve Francii. V seniorských kategoriích chytal za B-tým Frýdku-Místku, postupně pak za Frýdlant nad Ostravicí, Dobratice, Raškovice a Staré Město. Aktuálně působí šestadvacetiletý gólman v Lískovci.

Martin Lužný

I Martin je odchovancem Frýdku-Místku. V Lipině začínal v šesti letech, až v dorosteneckém věku na chvíli působil ve Vítkovicích. Po návratu do Stovek si za Valcíře zachytal i MSFL. „Každý zápas v jeho dresu byl pro mě ten nejlepší zážitek. Nicméně, ty největší byly asi pohárové zápasy před tisícovkami lidí. To bylo pro mě něco neuvěřitelného, stejně jako pro moji největší fanynku, moji mamku, říká. Dalšími angažmá byla Dobrá, aktuálně chytá stejně jako Dominik v Lískovci. Zajímavé je, že jednatřicetiletý brankář nastupoval v jednu dobu i v poli.