Ostrák s Fukalou si zahrají na EURU!

F r ý d e k-M í s t e k - Skvělé, odchovanci Valcířů Tomáš Ostrák a Michal Fukala se objevili v závěrečné nominaci ne Mistrovství Evropy do 21 let, které se bude konat zanedlouho ve Slovinsku a Maďarsku.

Lvíčata úspěšně prošla kvalifikací a budou bojovat ve Slovinsku a Maďarsku o úspěch na Mistrovství Evropy do 21 let. Týká se to i odchovanců našeho klubu - záložníka Karviné Tomáše Ostráka a krajního obránce Liberce Michala Fukalu. Euro se oproti zvyklostem načne už na konci března. Ostatně celý turnaj je koncipován speciálně a je v podstatě rozdělen na dvě části. Základní skupiny se odehrají na konci března, vyřazovací část pak proběhne na přelomu května a února. Česká reprezentace se ve slovinské základní skupině B utká se Španělskem, Itálií a domácím týmem. Novinkou je, že se turnaje poprvé účastní 16 týmů, které budou rozděleny do čtyři základních skupin. Lvíčata se sejdou v neděli 21. března, kdy je týmový sraz, odlet do místa dějiště je naplánován na 22. března.

 „Kvůli onemocnění covidem-19 jsem trochu ztrácel naději, že se dostanu do konečné nominace. Každopádně jsem trenérovi Krejčímu vděčný, že mě nakonec nominoval. Moc mě tím potěšil a na turnaj se velmi těším,“ zmínil Tomáš Ostrák pro klubové stránky Karviné mfkkarvina.cz. Nominace si samozřejmě váží i rodák z Frýdlantu „Nominace mě velmi potěšila, vážím si důvěry trenéra a už se nemůžu dočkat. Budou to pro mě velmi cenné zkušenosti. Těším se na kluky a věřím, že uděláme dobré výsledky a postoupíme dál,zmínil pro klubové stránky Liberce fcslovanliberec.cz Michal Fukala.