Netypické jaro mládeže

F r ý d e k-M í s t e k - Covid už podruhé za sebou předčasně ukončil sezónu mládežnickým týmům. Rozhodně se však nedá říct, že bychom se nudili. Dá se říct, že pozdní jaro bylo ve znamení tréninkových utkání.

Dlouho to s fotbalem v roce 2021 nevypadlo dobře, nakonec situace přece jen dovolila a mládež mohla alespoň trénovat a posléze hrát i tréninkové zápasy. Mládež využila veškeré možnosti za splnění všech covidových pravidel, aby fotbalisté a fotbalistky byly v tréninkovém procesu. Nejprve se trénovalo po skupinách a postupně se opatření uvolňovala, až se mohly hrát i zápasy v tréninkovém režimu.

Nejstarší dorost například sehrál zápasy s Třincem, Karvinou nebo muži Řepišť. Nešlo ani tak o výsledky jako o to, vrátit do hráčů po půl roce pocit z utkání. Přesto byly k vidění kvalitní zápasy. Ještě ve větší frekvenci hráli tréninkové duely žáci, kterým pochopitelně zápasy nesmírně chyběly. Do Stovek tak například dorazily Vítkovice, Poruba a další. Do tréninků a zápasů se samozřejmě zapojila i přípravka od nejmenších hráčů. Předpřípravka se například střetla s nejmenšími Valcířkami v tradičním formátu pro tyto kategorie 3 na 3. Dohnat manko z poloztracené se snažila naše U11, tedy už za chvíli mladší žáci, které čeká první podstatný krok ve fotbalové kariéře.


U19 proti Třinci


U14 proti Bílovci


U11 proti Dobré


U8 proti Havířovu

Samostatnou kategorií jsou pak Valcířky, ty navázaly na své tradiční ďábelské tempo. Ostatně třeba takové neděle, se mohly přejmenovat na neděle lipinských dívek ve Stovkách. Naše holky ale byly aktivní samozřejmě i jiné dny. Vstup do soutěže čeká nově mladší žákyně, které tak navážou na juniorky, které budou i v příští sezóně působit ve třetí dorostenecké lize a nově například narazí na Baník Ostrava B.

Nyní si naše mládežnické týmy užívají zaslouženého volna, byť některé kategorie končí sezónu až v průběhu tohoto týdne a 12. července první z týmů načnou novou sezónu letní přípravou, která snad již proběhne bez větších překážek a uskuteční se i plánovaná soustředění.


Juniorky proti Orlové Foto: Karel Holub


Žákyně s Malými Hošticemi Foto: Karel Holub


Žákyně s Baníkem Ostrava Foto: Karel Holub