Ve Stovkách nezapomínají na historii, kdy ve městě působil také Slezan

Vzájemná rivalita, mnoho skvělých hráčů, kteří o sobě dali vědět i v jiných klubech. To všechno platí o klubu TJ Slezan, na který ve Stovkách nikdy nezapomněli. Jeho existenci připomínají především silvestrovská derby obou frýdecko-místeckých rivalů. Tedy Válcoven plechu a TJ Slezan (letošní se neuskuteční kvůli nepříznivé epidemiologické situaci – poznámka redakce).

„Příznivce frýdecko-místeckého fotbalu však o tento svátek nechceme připravit. Plánujeme vzájemné utkání těchto výběrů, které by se mělo uskutečnit v průběhu jara a stane se tak součástí oslav 100 + 1 let s Lipinou. Frýdek-Místek stále vzpomíná na klub, který už sice neexistuje, ale nemůže na něj zapomenout. Dodnes mám nezapomenutelné vzpomínky na derby a průvody fanoušků městem,“ uvedl předseda FK Frýdek-Místek Radim Mamula.

Slezan si připomněli sportovně stále aktivní hráči (viz foto).

Z historie Slezanu
TJ Slezan Frýdek-Místek byl slezský fotbalový klub z Frýdku-Místku, který zanikl v roce 1997 sloučením se svým městským rivalem TJ VP Frýdek-Místek. Svá utkání hrál na stadionu s atletickou dráhou TJ Slezan v ulici Na Příkopě. Nejvýše působil v druhé nejvyšší soutěži.

Historické názvy
1928 – SK Ostravica Frýdek (Sportovní klub Ostravica Frýdek)

1945 – SK SICO Frýdek (Sportovní klub Silesian Cotton Mills Frýdek)

1946 – SK Slezské bavlnářské závody Frýdek (Sportovní klub Slezské bavlnářské závody Frýdek)

1953 – DSO Jiskra Frýdek (Dobrovolná sportovní organizace Jiskra Frýdek)

1960 – TJ Jiskra Frýdek (Tělovýchovná jednota Jiskra Frýdek)

1964 – TJ Slezan Frýdek-Místek (Tělovýchovná jednota Slezan Frýdek-Místek)

Nejvýznamnějšími hráči Slezanu byli Karel Herot, Václav Pěcháček a Ladislav Zetocha.