Třinec proměnil, na co sáhl. Zápas ale splnil svůj účel

Ve druhém přípravném utkání utrpěla Lipina vysokou porážku na hřišti Třince, kterému podlehla 4:0. Domácí proměnili všechny příležitosti, takže je konečný výsledek pro náš celek až příliš krutý.

V prvním poločase se na branky čekalo do poslední čtvrthodiny, v níž dvakrát udeřil Třinec. Obě trefy měl na svědomí Erik Puchel. Nejprve se prosadil ve 33. minutě, když si naběhl na krásnou kolmou přihrávku Zagoty. Tváří v tvář brankáři Lipiny Josefu Květonovi nezaváhal a poslal Třinec do vedení 1:0. O pět minut později se Puchel ocitnul po centru Kanii v poutovém území opět sám před brankou Josefa Květoně a i tentokrát nezaváhal. Třinec tak po prvním poločase vedl 2:0.

Po hodině hry si vypracovala obrovskou příležitost Lipina. Kontaktní branku mohl vstřelit Manzia, ovšem proti jeho střele vytáhl skvělý zákrok domácí brankář Hasalík. V 63. minutě pak po faulu v pokutovém území dostali Třinečtí možnost kopat penaltu. Tu nekompromisně proměnil Denil Nieslanik a zvýšil už na 3:0. Brankový účet celého duelu završil Třinec dvacet minut před koncem. Po centru Burga se tentokrát ocitl sám před Květoněm Denil Nieslanik a stal se tak druhým dvougólovým střelcem tohoto střetnutí, když nadvakrát dokázal míč dostat za Květonova záda.

Přípravný duel tak vyzněl poměrem 4:0 pro Třinec. „Výsledek vypadá hrozivě, ovšem neodpovídá průběhu utkání. Třinec v tomto duelu proměnil všechno, na co sáhl. Vytvořili jsme si tři dobré brankové příležitosti, ale ani jednu neproměnili. Doplatili jsme na nedorazy a chyby v obraně, kterých jsme se dopustili a Třinec je potrestal,“ uvedl po utkání trenér FK Frýdek-Místek Robert Pištěk.

„Do utkání nastoupilo celkem devatenáct hráčů, takže všichni dostali dostatek prostoru. Oproti úvodnímu zápasu proti Zlínu bylo toto střetnutí mnohem živější a běhavější. Zápas tedy splnil svůj účel,“ dodal Pištěk.

FK Fotbal Třinec – FK Frýdek-Místek 4:0 (2:0)
Branky:
33. Puchel, 38. Puchel, 64. Nieslanik (pen.), 71. Nieslanik
Sestava FK F-M 1. poločas: Květon - Nemergut, Blejchař, Velner, Konečný - Zupko, Raab, Tamajka - Hykel, Kovařík, Barkov.
Sestava FK F-M 2. poločas: Květon - Vrbka, Velner (60. Blejchař), Massaniec, Nemergut - Vengřinek, Barkov, Juříček - Hykel (Byrtus) , Janša, Manzia.