Předprodej vstupenek na mistrovství Evropy žen do 19 let!

Přesně za 12 dní začne mistrovství Evropy žen do 19 let úvodním zápasem České republiky s Francií v pondělí 27. června na Městském stadionu ve Vítkovicích. Stadion Stovky bude hostit tři utkání základní skupiny. 3. července se ve Frýdku-Místku představí také Česká reprezentace v souboji s Itálií.

Klubová sezóna je sice u konce, ovšem nejen na Stovkách, ale v celém Moravskoslezském kraji to bude opět žít! Je totiž před námi mistrovství Evropy žen do 19 let, které může pro typického diváka mužského fotbalu přinést nové postřehy a zážitky. K zakoupení jsou vstupenky, v ceně 60 Kč na jednotlivé utkání nebo 250 Kč na všechny zápasy (tzv. Tournament pass), na tomto odkaze: https://eurowu19.ticketportal.cz/

Mistrovství Evropy hráček do 19 let je také zcela otevřeno dětem a mládeži. Sportovní kluby, organizované skupiny včetně veškerých školských zařízení mohou žádat o vstupenky ZDARMA při vyplnění formuláře – veškeré informace zde a jeho odeslání na tyto emailové adresy: vstupenkywu19@fotbal.cz nebo novak@fotbal.cz.


Program

Program zápasů českého týmu:

 • 27. června 11:00 ČR – Francie (Vítkovice)
 • 30. června 17:30 ČR – Španělsko (Opava)
 • 3. července 17:30 Itálie – ČR (Frýdek-Místek)

Program turnaje:

Skupina A:

 • 27. června: 11:00 ČR – Francie (Vítkovice), 17:30 Španělsko – Itálie (Opava)
 • 30. června: 15:00 Itálie – Francie (Bazaly), 17:30 ČR – Španělsko (Opava)
 • 3. července: 17:30 Itálie – ČR (Frýdek-Místek), 17:30 Francie – Španělsko (Bazaly)

Skupina B:

 • 27. června 15:00 Švédsko – Německo (Frýdek-Místek), 17:30 Anglie – Norsko (Karviná)
 • 30. června 15:00 Norsko – Německo (Karviná), 17:30 Švédsko – Anglie (Frýdek-Místek)
 • 3. července 20:00 Norsko – Švédsko (Opava), 20:00 Německo – Anglie (Karviná)

Semifinále:

 • 6. července 15:00 (Opava), 17:30 (Karviná)

Finále:

 • 9. července (Vítkovice)

Nominace

Trenér českého týmu Jan Navrátil zveřejnil finální nominaci osmnácti hráček a dvou brankářek, které budou Česko na domácím mistrovství Evropy reprezentovat zde. Dříve než samotné EURO začne, čeká rozšířený český tým o třetí brankářku od 16. do 19 června čtyřdenní kemp v Praze. „Jsme rádi, že se ještě můžeme před turnajem jednou sejít a zahrajeme si i jedno přípravné utkání,“ řekl trenér Češek Jan Navrátil. Prozradil také, jak se tvořila nominace pro finálový turnaj. „Kádr je velice podobný, jak se krystalizoval v průběhu celé sezony, kdy jsme hráli podzimní a jarní kvalifikaci. Věřím, že některé hráčky, které mají ještě drobné zdravotní problémy, se dají naprosto do pořádku, aby byly stoprocentně na EURO připravené,“ uvedl.

V nominaci je i jedno překvapení. „Jediným okořeněním kádru je mladá Lucie Bendová ze Slavie, která nám na minulém srazu ukázala své schopnosti a dovednosti a jsem rád, že si vybojovala i finální nominaci na samotné ME,“ uvedl na adresu kapitánky reprezentačního výběru do 17 let.

Česko má před sebou v základní skupině duely s velkými favority. „Velmi se na domácí šampionát těšíme a věříme, že všichni uděláme vše pro to, abychom dobře reprezentovali Česko a v těžkých bojích ve skupině proti top týmům z Francie, Španělska a Itálie odevzdali maximum. Přijďte nás podpořit, bude to velký zážitek,“ vyzval na závěr trenér Jan Navrátil.