Předehrávka na půdě Kvítkovic

V předehrávce 17. kola se Frýdek-Místek představí na půdě Kvítkovic, někdejších Otrokovic. Čas výkopu se nám nakonec posunul o hodinu dřív a je naplánován na středu 31. 8. od 17:00 hod. Lipině se proti tomuto celku daří, neboť z posledních pěti zápasů vyhrála hned čtyřikrát.

Ve vzájemných zápasech dominuje Frýdek-Místek

26. 3. 2022 | MSFL | Frýdek-Místek - Kvítkovice 5:1 (20. a 72. Barkov, 49. a 78. Kovařík, 57. Raab - 54. Putyera)

21. 8. 2021 | MSFL | Kvítkovice - Frýdek-Místek 0:2 (42. Barkov, 56. Velner)

14. 8. 2020 | MSFL | Kvítkovice - Frýdek-Místek 0:3 (3. Žondra, 14. Varadi (pk), 53. Dziuba)

30. 8. 2019 | MSFL | Frýdek-Místek - Kvítkovice 1:1 (82. Varadi (pk) - 69. Fiala)

31. 5. 2019 | MSFL | Kvítkovice - Frýdek-Místek 2:4 (40. Kiška, 61. Telnar - 41., 45. a 68. Varadi, 88. Vašíček)

20. 10. 2018 | MSFL | Frýdek-Místek - Kvítkovice 1:3 (33. Bialek - 23. Jasenský, 46. Kiška, 62. Markovič)

Kvítkovice rezervě Baníku podlehly

V prvním poločase jsme jim to třikrát přihráli ve chvíli, kdy jsme se přes šestnáctku snažili jít do kombinace. Baník nás za to trestal. Od naší hry však ustoupit nechceme, dokážu pochopit, že chyby vznikají. Kluci se z toho však musí poučit," nabádá hlavní kouč Kvítkovic Petr Zapalač. Domácí po úvodní půli prohrávali 1:3, ve druhém poločase snížili na rozdíl jediné branky. O dvanáct minut později to ale znovu bylo o dva góly. „Vážím si toho, že kluci to za stavu 1:3 Ještě nevzdali a bojovali. Nadechovali jsme se k vyrovnání. Relativně brzy ale přišel rozhodující gól," posteskl si Zapalač.

Zdroj: Foto pro Deník, Mojmír Zapletal

Jeho svěřenci v dosavadních čtyřech duelech MSFL získali čtyři body, zároveň mají negativní skóre 8:12. „Kdybychom vyhrávali 5:4, tak se nezlobím, ale 12 branek za 4 zápasy je i na mě moc, tolik by jich padat nemělo. Pokud ano, nemůžeme pomýšlet na pozice v horních příčkách tabulky." Kvítkovice by své bodové konto rádi rozšířily v dalších dvou zápasech, kdy ve středu přivítají Frýdek-Místek, v sobotu hrají na půdě nováčka Frýdlantu nad Ostravicí. „Chceme to zvládnout a po těchto zápasech mít deset bodů," uzavírá Petr Zapalač. (zdroj: zlinsky.denik.cz, autor: Radek Štohl)

Zdroj: Foto pro Deník, Mojmír Zapletal

SK Kvítkovice - FC Baník Ostrava B 2:5

Branky: 19. Pernatskyi, 64. Zálešák (vla.) – 12. Budínský, 25. Jaroň, 36. Drozd, 76. Chukwudi, 83. Zálešák

Sestava Kvítkovic: Semanko – Vychodil, Pernatskyi (K), Bala, Blahuta (46. Waclawik), Dziuba, Gerža, Rapavý (79. Jakubowicz), Kuběna, Kiška (65. Chovan), Guzik (79. Šidlík)

Dlouhá jízda bez porážky skončila v Hranicích

V letní přípravě dokázaly Hranice zvítězit na Stovkách poměrem 2:1. Do mistrovského utkání ovšem Lipina vstoupila aktivně, ale pokusy Patrika Rubého v úvodních minutách nebyly příliš nebezpečné. Tlak Frýdeckomísteckých ovšem sílil a ve 21. minutě se po přihrávce Mariána Kovaříka prosadil Tomáš Hykel. Před poločasovou přestávkou se ale po rohovém kopu prosadil Michal Kuchař a do šaten se tak šlo za smírného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a Michale Gergela byl plné ruce práce. V 56. minutě skončila volej z nohy Pavla Zupka těsně vedle pravé tyče. O sedm minut později se dopustil Jan Nevřela nedovoleného zákroku v pokutovém území a Hranice získaly penaltu, kterou proměnil Jakub Rolinc. Ke konci zápasu se sice Válcovny snažily něco vymyslet, ale defenzíva soupeře byla velmi pečlivá a do žádné šance se už svěřenci Roberta Pištěka nedostali. Frýdek-Místek tak po třinácti zápasech bez prohry v MSFL podlehl Hranicím 1:2.

„Série neproher je u konce. Že to přišlo zrovna nyní mě štve, protože nemůžu říct, že by nás soupeř porazil, ale porazili jsme se vyloženě sami. Zápas jsme měli mít pod kontrolou již v první půli. Kdybychom vedli o tři branky, nikdo by se nemohl divit. Bohužel na kdyby se nehraje a my jedeme domů bez bodů. Jednou musí prohrát každý tým, ale my to chceme odčinit už ve středu proti Kvítkovicím," okomentoval zápas trenér Pištěk.

SK Hranice - FK Frýdek-Místek 2:1

Branky: 43. Kuchař, 63. Rolinc (pk) - 21. Hykel

Sestava Frýdku-Místku: Gergela – Nevřela (63. Kostka), Massaniec, Velner (K), Konečný, Dadak, Martiník (63. Kohut), Kovařík, Hykel (76. Khalifa), Zupko (76. Blejchař), Rubý