" />

O víkendu přivítáme Znojmo

Ve 12. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Válcovny utkají na Stovkách se Znojmem. Jihomoravský celek se nachází až na předposledním 17. místě tabulky s 10 body. Naposled ovšem porazil Hranice jednoznačně 3:0. Úvodní výkop utkání je v sobotu 22. října ve 14:30 hodin. „Čeká nás Znojmo. Když jsem viděl jejich zápasy, tak je to velmi fotbalové mužstvo, které směrem dopředu staví na individuální kvalitě zahraničních hráčů. Nečeká nás nic jednoduchého," řekl k utkání trenér Pištěk.

Poslední vzájemné zápasy patří Lipině

25. 5. 2022 | MSFL | Frýdek-Místek - Znojmo 3:0 (15. Barkov, 53. Konečný, 90. Burgo)

8. 9. 2021 | MSFL | Znojmo - Frýdek-Místek 2:3 (20. Okleštěk, 28. Kirschner P. - 45. a 47. Kovařík, 82. Raab)

2. 9. 2020 | MSFL | Znojmo - Frýdek-Místek 3:4 (14. a 65. Okleštěk, 40. Štrombach - 54. a 84. (pk) Teplý, 27. Žondra, 71. Zapalač)

12. 9. 2019 | MSFL | Znojmo - Frýdek-Místek 2:1 (51. St. Hillaire, 66. Serra - 31. Bialek)

17. 4. 2018 | FNL | Frýdek-Místek - Znojmo 2:2 (32. Willwéber, 39. Mozol (pk) - 52. Štrombach, 54. Vašíček)

Znojmo obsazuje předposlední příčku

Až na 17. místě se momentálně nachází svěřenci Michala Pacholíka. Vstup do sezóny se Znojmu vůbec nepovedl, neboť už v předkole MOL Cupu vypadlo s divizním Start Brno na penalty. Posléze přišla řada proher a remíz. Na první vítězství si museli hráči počkat do 25. září, kdy zvítězili na půdě rezervy Zlína poměrem 4:2. Posléze ale přišel debakl 1:5 s Hlučínem a následně prohra 1:2 v Novém Městě na Moravě. Naposled ale Znojmo přivítalo Hranice.

Už ve 20. minutě se hostující brankář Spurný dopustil faulu uvnitř pokutového území, za což uviděl červenou kartu a následný pokutový kop proměnil Matheus Goncalves. Více se toho ovšem v první půli nestalo a Znojmo vedlo 1:0. Hranice v oslabení dlouho držely jednogólovou ztrátu, ale v 73. a 77. minutě se znovu trefil Brazilec Matheus Goncalves, jenž tak zkompletoval hattrick. Znojmo porazilo Hranice poměrem 3:0.

1. SC Znojmo - SK Hranice 3:0 (1:0)

Branky: 24. (pen.), 73. a 77. Goncalves

Sestava Znojma: Chmiel – Russmann, Mrkva, Goncalves (82. Špalek), Kartišovs, Komínek, Lukčo, Kilibarda (42. Pálfi (62. Březina), Krakovčík (K), Baikoro (82. Synek), Čtvrtníček

Válcovny remizovaly v Hodoníně

Frýdeckomístečtí si po čtyřech venkovních prohrách odvezli z Hodonína bod. První půle žádnou branku nepřinesla, ovšem velice blízko gólu byl před přestávkou Kovařík. Ve druhé půli poslal domácí do vedení Holek, ale v 79. minutě dokázal srovnat Jakub Massaniec. „Dnešní bod musíme brát všemi deseti, protože náš výkon nebyl dobrý. Absolutně nám chybí touha a herní odvaha," řekl k utkání trenér Robert Pištěk. Celý report zápasu najdete zde.

Zdroj: FB FK Hodonín

FK Hodonín - FK Frýdek-Místek 1:1 (0:0)

Branky: 58. Holek - 79. Massaniec

Sestava Frýdku-Místku: Gergela – Blehchař, Massaniec, Velner (K), Konečný (69. Kostka), Zupko (69. Martiník), Dadak, Vlachovský, Kovařík, Hykel, Rubý