Zítra proti druholigovému béčku Sigmy Olomouc

Zimní příprava Válcoven se nachází před její polovinou. Následující dvě utkání frýdeckomístecký celek pořádně prověří, neboť se střetne se dvěma českými druholigovými celky. Už zítra 28. ledna od 10:00 v Řepčíně změří síly proti rezervě Sigmy Olomouc a o týden později v Třinci. Trenér Robert Pištěk se v rozhovoru vyjádřil k výkonům svého týmu, nových posil či dorostenců.
B-tým Sigmy Olomouc odehrál tři přípravná utkání

Béčko Sigmy Olomouc se ve druhé nejvyšší soutěži nachází na desátém místě s počtem dvaceti bodů. V zimní přípravě má za sebou už tři odehrané duely, během kterých si připsalo dvě výhry a jednu porážku. V posledním zápase zdolalo Uničov 4:2, kdy se hattrickem blýskl Jan Fiala. „To, že vstřelil hattrick, je pro něj velmi důležité. Je to pro nás velmi platný hráč, hodně toho naběhá, snaží se. Musí ale hrát, aby nabral zkušenosti,“ pochválil po Uničovu mladého útočníka trenér Chromý.

zdroj: sigmafotbal.cz

O týden dříve se rezerva utkala s B-týmem Slovácka, ovšem připsala si prohru 2:5. A v úplně prvním zápase přípravy porazila další třetiligový celek Kvítkovice poměrem 2:0. B-týmu se pomalu vyprazdňuje marodka. S Uničovem hráli také uzdravení Langer s Uričou. „Jsem rád, že jsou oba zpět ve hře. Langer s námi byl již na soustředění v Loučné, které absolvoval jen s minimálními úlevami,“ těšil Chromého návrat dvou mladých ofenzivních hráčů.

Zápas rozdílných poločasů Frýdku-Místku

Minulý týden sobotní noc zastihla sněhová nadílka, a také proto byl úvodní výkop přípravného utkání s polským celkem odložen o dvě a půl hodiny. Právě Górnik vstoupil do zápasu lépe, ovšem v první půli otočili zápas vstřelenými brankami Martiník a Hykel. Ve druhé části padla jedna branka, kterou vstřelilo Zabrze a zápas tak skončil remízou 2:2. „První půle byla jednoznačně v naši režii, kdy jsme si vytvořili dostatek šancí, které jsme ale na začátku utkání opět nevyužili. Poté jsme dostali gól z jediné šance soupeře, ale následně jsme brankami Střelce a Hykela zápas otočili,“ řekl Robert Pištěk.

Musím říct, že se mi to líbilo pohybově, také co se týče kombinace, byli jsme kvalitnější na balónu, drželi jsme míč. Následně ale přišel druhý poločas a to bylo nebe a dudy. Festival lehkých ztrát, ze kterého jsme se už nedokázali vymanit. Soupeř začal být daleko aktivnější, lepší na míči a také pohybově. Dostával nás pod tlak a šancí měl rozhodně více než my, a proto zaslouženě srovnal. Opět jsme tak remizovali, stejně jako minulou zimu, ale musím pochválit soupeře, který má mladé běhavé mužstvo, takže z mé strany dobrá zkouška," dodal trenér A-týmu.

Tým teď a z konce podzimu se nedá srovnat, těší Roberta Pištěka

Jak si zatím spokojen nejen s výkony svého týmu v přípravných zápasech, ale také v tréninkových jednotkách?

Na nějaké podrobné a jmenovité hodnocení je ještě brzo, ale jedno je jisté. Tým teď a tým z konce podzimu se nedá srovnat. Sebevědomím, nasazením. Věřím, že kluci nepodařenou část hodili za hlavu. Hned na prvním tréninku jsme se shodli, že takové výkony a výsledky se nemůžou opakovat. Co se týče zápasů, tak jsme zatím odehráli dva duely se soupeři s velmi odlišnou výkonností, takže je těžké si z těchto zápasů udělat nějaký konkrétní obrázek. Střídají se velmi dobré věci s těmi horšími, ale to je v této části přípravy normální.

Co říkáš na nové posily v přípravě? Máš představu jak by mohl kádr vypadat?

Zápas na Sigmě by měl vykrystalizovat cca 90 % kádru. Minimálně poločas dostanou všichni hráči, včetně dorostenců, které tímto musím pochválit, protože jsou na hřišti vidět a dělají pokroky. Takže zatím k žádnému zeštíhlení kádru nedošlo, ale mělo by se tak stát po sobotním zápase.“

S přípravou dorostenců si tedy spokojen?

Zatím určitě panuje spokojenost. Pracují, zlepšují se. Zase je ale nemůžu chválit moc, to pak nedopadá dobře. Až tento duel ukáže to pravé měřítko a kluci zjistí, jak na tom doopravdy jsou. Mrzí mě jen zdravotní patálie Štěpána Vykopala a Ondřeje Maléře, protože víceméně ještě nebyli schopni zasáhnout do přípravy a to už máme konec ledna.“

Nyní čekají Lipinu dva české druholigové celky Sigma Olomouc B a Třinec. Mohou tyto zápasy ukázat, jak na tom fotbal ve Frýdku-Místku opravdu je?

Jednoznačně, proto jsme šli tuto zimu cestou menšího počtu zápasů, ale o to vyšší kvalitou. Nejsem příznivec dvanácti přípravných zápasů. Jako hráč jsem to zažil a za mě se musí fotbalista na hru prostě těšit. Samozřejmě další věc je, že MSFL je dlouhá soutěž, co se týče porce zápasů. Jak se Sigmou, tak s Třincem je hlavně perfektní domluva, takže je možné, že se v přátelských utkáních budeme potkávat častěji. Doufám v to, že za čas i v těch mistrovských.“

Zapojí se už do přípravných zápasů také opory Válcoven Michael Gergela a Patrik Rubý?

Ano, oba jsou již připraveni zasáhnout do sobotního utkání proti béčku Sigmy Olomouc.“

Jsou v plánu nějaké další posily?

Jsme v kontaktu s celky ze druhé ligy a sondujeme situaci. Pokud má někdo přijít, tak musí výrazně převyšovat naše kluky a musí to dávat smysl také finančně. Jednou větou bych chtěl poděkovat jak realizačnímu týmu, tak vedení a všem, kteří na tom mají podíl, protože se nám každý půlrok daří navyšovat poměr kmenových hráčů a dorostenců v našem týmu a to je pro mě extrémně důležité.“