Válcovenské dresy dělají radost na Zanzibaru

I taková záležitost, jako je vyřazování nepotřebných dresů, se dá udělat ekologicky s ohledem na planetu. A přesně k takovému kroku jsme se nedávno rozhodli i my. Namísto toho, aby se na ty naše staré prášilo, poslali jsme je na dalekou cestu do Afriky. Nyní v nich pilují kličky a přihrávky nadšení fotbalisté ze zanzibarské vesnice Matemwe.

Pro místní je kopaná nejoblíbenější a zároveň nejdostupnější sport. Nepotřebují k němu téměř nic. Už malé děti si tady na pláži čutají s nepravidelně tvarovanou koulí slepenou z různých sáčků, kterou se snaží vměstnat do provizorních branek. Z nových dresů, které na začátku dubna převzalo vedení klubu spolu s kapitánem mančaftu, byli všichni nadšení. Často nemají místní obyvatelé oblečení ani na běžné chození, a tak jsme rádi, že jsme touto cestou mohli podpořit mladé fotbalové talenty a udělat jim radost.

Jsme velmi rádi, že můžeme alespoň trochu pomoct při osvětě fotbalu v těchto zemích,“ řekl k předávce dresů sportovní ředitel mládeže Radek Šmíd.

Věříme, že dresy dobře poslouží a kdo ví, třeba to jednou někdo z nich dotáhne do tanzanské Premier League nebo ještě dál. Dresy na místo dovezla Petra Petrušková, která pomáhá nejen za hranicemi na Zanzibaru, ale i tady u nás. Dlouhodobě podporuje matky, ženy i děti v neziskové organizaci Lumpíkov, kterou založila roku 2014 ve Frýdku-Místku. Pokud se vám doma válí přebytečné kopačky nebo balóny, které chcete poslat dál, ozvěte se Petře, ráda je předá dál tam, kde budou dělat radost ještě po mnoho dalších let.