Druhý zápas přípravy v Hlubině

Letní příprava Frýdeckomísteckých je v plném proudu a ve druhém utkání se střetnou s Hlubinou. Ta se v minulé sezóně umístila na druhé pozici divize F a po odmítnutí několika klubů měla příležitost postoupit. Tuto možnost ale nakonec odmítla a i v následující sezóně si pod vedením Zdeňka Skotnicy zahraje čtvrtou nejvyšší soutěž. Úvodní výkop přípravného utkání je ve středu 12. 7. od 17:30.

Trenér Robert Pištěk: „Dalším soupeřem v přípravě je Hlubina. V tomto utkání prorotujeme dvě jedenáctky. Po zápase bychom chtěli kádr o něco zúžit.


Těsná prohra s druholigovým

V prvním utkání letní přípravy se Válcovny utkaly s Považskou Bystricou. V bráně Válcoven se poprvé představil také Kryštof Lasák. Ten musel na začátku utkání předvést několik zákroků. Okolo dvaadvacáté minuty si také Lipina vypracovala pár šancí, ale branku nevstřelila. Ve 39. minutě přišel faul v pokutovém území. Penaltu si vzal Marek Zuziak a proměnil ji zakončením na druhou stranu od gólmana - 0:1. Posléze přišla další šance Válcoven, se kterou si poradil brankář Hodál. Po první půli tak druholigový celek ze Slovenska vedl o jedinou branku.

Vstup do druhé části zápasu se lépe povedl hostům. Prudká střela Lukáše Slávika byla ztečována, čímž změnila směr, na který už lipinský brankář nedokázal zareagovat - 0:2. V 63. minutě mohli Frýdeckomístečtí snížit, ale hostující brankář Hodál předvedl reflexivní zákrok. O minutu později už ale kapituloval. Po centrovaném míči zavěsil Denis Němec míč nekompromisně pod horní tyč - 1:2. Lipina i přes další příležitost už skóre srovnat nedokázala a v úvodu přípravy si tak připsala těsnou prohru.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Velmi dobře odpracované utkání. Měli jsme za sebou dva tréninky a v mnoha aspektech jsme se rovnali soupeři. Samozřejmě, naše hra měla i horší stránky, ale v této fázi přípravy je to normální. Jen škoda, že jsme utkání nedotáhli alespoň k remíze. Šance jsme na to měli. Do Dalšího zápasu nás doplní ještě řada hráčů, kteří v tomto utkání z různých důvodů chyběli.“

FK Frýdek-Místek - FK MŠK Povážská Bystrica 1:2 (0:1)

Branky: 64. Němec D. - 39. Zuziak (pk), 59. Slávik

Sestava FM: Lasák - Velner, Vykopal, Massaniec, Nevřela - Bialek, Rubý - Janjuš, Martiník, Halda - Kohut

Střídali: Prokel - Ševčík, Blejchař, Rek, Němec D.

Sestava PB: Hodál - Mihálek, Pagáč, Tatar, Vaculík, Zemko, Boris, Kováč, Zuziak, Djibril, Dopater

Střídali: Pečarka, Čiernik, Sloboda, Čongrády, Slávik L., Gerebenits