MFK Havířov - FK Frýdek-Místek 1:4

Čtyři utkání letní přípravy jsou za námi. V generálce na nadcházející sezónu se Válcovny utkaly s divizním Havířovem. Ten se dostal v první půli do vedení po penaltovém kopu. Ještě do poločasu ale Lipina otočila vývoj utkání díky brankám Haldy a Neumanna. Druhá část utkání už byla pod taktovkou Frýdeckomísteckých, kdy se podruhé trefil Neumann a jednu trefu přidal Martiník. Válcovny tak zvítězily 4:1 a již zítra mohou vyhlížet svého soupeře pro předkolo MOL Cupu, jenž vzejde z utkání Petřvald - Bílovec.
(22.7.2023) |
MFK Havířov - FK Frýdek-Místek
1:4

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Hrál se velmi slušný fotbal v tempu, což jako finále té fyzicky nejtěžší části přípravy beru jako pozitivní. V začátku jsme se trošku hledali, protože soupeř hrál na tři stopery a to vždy chvíli zabere, než se tomu druhý tým přizpůsobí. Inkasovali jsme po třech na sebe navazujících chybách, které vedly k penaltě. Poté jsme začali diktovat tempo my a více méně jsme byli více na míči a to až do konce zápasu. V prvním poločase se trefil Halda, kdy výborně zavřel zadní tyč. Druhou naší trefu přidal Neumann právě po centru Haldy. Ve druhé části jsme ještě přidali dvě trefy. Skóroval opět Neumann a poté Martiník. Teď už najíždíme na standardní tréninkový program a budeme se soustředit na víkendový pohár.“