Česká reprezentace na Stovkách!

Jak jsme Vás již informovali na sociálních sítích, v úterý 17. října se ve Frýdku-Místku odehraje kvalifikační duel hráčů do 19 let o postup na mistrovství Evropy. Mezi nominovanými je také náš odchovanec, nyní již v dresu Baníku Ostrava Michal Málek. Česká reprezentace se utká s Rumunskem. Vstupné je 50 Kč. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Základní fáze kvalifikace je na programu v říjnu, konkrétně od 11. do 17. října a hostit ji budou tři stadiony – ostravské Bazaly, Městský stadion v Opavě a Stovky ve Frýdku-Místku.

Svěřenci trenéra Davida Holoubka se utkají postupně se San Marinem, Finskem a Rumunskem. První dva zápasy odehrají čeští mladíci v Opavě, závěrečný duel s Rumunskem ve Frýdku-Místku. Tři zápasy se odehrají na Bazalech, dva zápasy v Opavě. Kompletní rozpis najdete v tabulce níže.

Závěrečný turnaj v roce 2024 pořádá Severní Irsko, které nemusí jako pořadatelská země absolvovat kvalifikaci. Základní fázi kvalifikace nemusí hrát Portugalsko. Do elitní fáze postoupí vždy první týmy ze všech třinácti skupin společně s nejlepším týmem na třetím místě.

Se San Marinem se česká reprezentace do 19 let utkala v historii pouze jednou. V říjnu 2019 vyhrála 6:0. S Finskem odehrála česká reprezentace sedm zápasů s bilancí tří výher, tří remíz a jedné prohry. Poslední vzájemný zápas se datuje do září roku 2015. S Rumunskem se "devatenáctka" utkala třikrát, naposledy v březnu 2016. Ze tří zápasů čeští mladíci dvakrát vyhráli a jednou prohráli se skóre 6:4.

Nominace hráčů zde.