Pištěk: Máme v merku další tři hráče

Včera 9. ledna proběhl úvodní trénink našeho A-týmu. Ještě předtím měl v šatně krátký proslov předseda klubu Radim Mamula a také hlavní trenér Robert Pištěk. V kádru Lipiny se objevili dva korejští hráči, stejně jako dorostenec Imider či navrátilci Zupko s Kohutem. Odešli Nevřela, Střelec a Halda.

Jaké jsou změny v kádru po zimní přestávce?

Přípravu začínáme v počtu 17 hráčů do pole a dvou brankářů. Z dorostu se k nám připojil Imider a doufáme, že postupem času budou kluci z dorostu přibývat. Na zkoušku dorazil Korejec Kim, který působil naposledy ve Velvarech v ČFL. Jedná se o levonohého křídelníka. Naším hráčem se stal Lee, který u nás trénoval už na podzim a teď ho budeme moci pozorovat i v zápasech. Uvidíme, jestli v kádru zůstane nebo se půjde rozehrát a nabrat zkušenosti jinde. Z hostování se vrátili Zupko a Kohut. Oba byli stěžejní hráči svých mužstev v divizi, takže doufáme, že formu přenesou také na Lipinu. Odešli hráči: Nevřela, Střelec, Halda.

Jaký je zdravotní stav hráčů?

Lehce zdravotně indisponováni jsou Rubý, Bialek a Martiník. Všichni tři by se měli co nevidět připojit k týmu.

Je v plánu také žádaný hrotový útočník?

V merku máme další tři hráče, z toho dva do ofenzívy. Takže ano, hrotový útočník je v plánu.“

Co čeká A-tým v zimní přípravě?

Příprava proběhne převážně v domácím prostředí na umělé trávě, využijeme určitě i okolí řeky Ostravice. Zaměříme se ve větší míře také na rozvoj síly.“

Jaké jsou klíčové aspekty, na které se budete zaměřovat v taktickém směru?

Po zhlédnutí videí asi vím, kde nás tlačí bota. Velice špatně jsme například řešili standardní situace, především ty defenzivní, ale také ofenzivní. To je ale hudba až měsíce února.

Proč se neodehraje žádný přípravný zápas v domácím prostředí, je na vině špatná umělá tráva?

Přípravné zápasy odehraje kompletně na venkovních hřištích, díky ne moc dobrému stavu domácí umělé trávy. Mrzí nás to, ale upřednostnili jsme zdraví hráčů.“

Fotogalerie