Přehled zápasů v týdnu od 31. 10. do 6. 11. 2016

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 31. října do 6. listopadu 2016.

1. SC Znojmo - muži 0:2 (0:0) - branky FM: Šumský, Ilko

starší dorost U17 - 1. FC Slovácko 2:3 (0:2) - branky: 22. 0:1, 25. 0:2, 51. 0:3, 58. Plewa 1:3 (trestný kop), 62. Křižák 2:3 (Blahuta)
Sestava FM: Blažek - Dryák, Kudláček, Kožušník, Veselka - Blahuta - Křižák, Plewa, Buchlovský, J. Fukala - Kopecký. Trenéři: Jan Žižka a Robert Černý.
Soupeř dnes vyhrál zaslouženě. Slovácko bylo kompaktnější a fotbalovější. My dnes neproměnili některé vyložené šance a prohru beru na sebe. Zvedneme hlavy a v sobotu porazíme Prostějov.

mladší dorost U16 - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0) - branky: Kubáň 2
Sestava FM: Hasalík - Koval, Bányácski, Alex Akritidis, Dudek - Forch, Šostý, Kubáň - Křenek (74. Chýlek), Andreas Akritidis (41. Kováč), Procházka (64. Pavela). Trenéři: Patrik Krabec a Petr Schmidt.

HS Kroměříž - starší dorost U19 2:1 (1:0) - branky: 30. 1:0, 49. 2:0, 82. Šafner 2:1
Sestava FM: Pěgřím - Hruška (89. Wojčík), K. Jiříček (60. Karas), Kublák, Ciesarík - Hladík, Hamšík, Pánek (74. M. Hammer), Velička - Mrkvička, Šafner. Trenéři: Josef Sláma a Radek Punda.
Dnes jsme od počátku utkání tahali za kratší konec. K vítězství při absenci fotbalu bylo zapotřebí bojovnosti a vůle, bohužel oba atributy byly na straně soupeře. Naší pasivitou jsme se přizpůsobili stylu hry, ve kterém domácí dominovali. Na hřišti jsme působili příliš nervózně a bojácně, krátká kvalitnější pasáž naší hry na konci zápasu vedla pouze ke korekci výsledku.

mladší dorost U17 - 1. SK Prostějov 5:3 (4:2) - branky: 17. 0:1 (pk), 24. J. Fukala 1:1 (Dryák), 25. 1:2, 28. Křižák 2:2 (z penalty za faul na Buchlovského), 38. Buchlovský 3:2 (samostatná akce), 39. Kopecký 4:2 (J. Fukala), 48. J. Fukala 5:2 (Kopecký), 79. 5:3
Sestava FM: Malík - Srubek, Blahuta, Kožušník, D. Bystroň (60. Veselka) - Kudláček (41. Plewa) - Křižák, Dryák (72. D. Maceček), J. Fukala - Zima (20. Kopecký). Trenéři: Jan Žižka a Robert Černý.
Dvakrát jsme prohrávali a výsledek do poločasu otočili po krásných akcích a toho si cením. Trošku mi z vítězství kazí dojem posledních dvacet minut, kde jsme organizačně kupili moc chyb a hra postrádala tempo. Ale za první poločas a těch prvních dvacet minut ve druhém poločase jsme si zasloužili vítězství.

mladší dorost U16 - 1. SK Prostějov 2:2 (1:1) - branky FM: Křenek, Kubáň
Sestava FM: Hasalík - Strouhal, Bányácski, Alexis Akritidis (56. L. Maceček), Koval - Forch, Šostý, Kubáň (77. Míček) - Křenek (75. Vrubel), Kováč (70. Chýlek), Procházka (50. Pavela). Trenéři: Patrik Krabec a Petr Schmidt.
Dnes jsme odehráli utkání, ve kterém jsme po celý zápas byli lepším týmem. Bohužel jsme nebyli schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance, a tak přišel zákonitý trest a vyrovnávací branka v 80. minutě.

MFK Karviná - starší žáci U15 0:2 (0:2) - branky FM: 20. Vahalík (Zrůnek), 28. Corriero (Zrůnek)
Sestava FM: J. Málek - J. Mikulenka, Mokroš (60. Tomančák), Kolář, T. Hammer - Šigut (66. Packo), Mohyla, K. Merta, Zrůnek - Corriero, Vahalík (56. Koliba). Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.

MFK Karviná - starší žáci U14 1:2 (0:0) - branky FM: Chalachan, Jurga
Sestava FM: Kavka - Cempírek, Březina, Klimeš, Šilák - Šeba (36. Marciňa), Rehwald, Chalachan, Jurga, M. Mikulenka - D. Śmiga. Trenéři: Karel Maceček a Josef Bardoň.
Celé utkání bylo hráno ve vysokém tempu a nasazení z obou stran, což odpovídalo utkání druhého a třetího celku tabulky. Po celý zápas jsme byli o něco lepší a zaslouženě i vyhráli. Kluci podali výborný výkon a zaslouží pochvalu.

mladší žáci U13 - kvalifikace Ondrášovka Cup - postup (hř. Lipník n. B.)
Výsledky FM: - Baník Ostrava 1:2 (branka FM: Koutný), - MŠK Žilina 1:0 (M. Málek), - FK Fotbal Třinec 1:0 (Barčák), - SK Uničov 3:0 (Śmiga 2, Pešek), - MFK Vítkovice 2:0 (Śmiga 2), - Val. Meziříčí 0:0, - MFK Karviná 1:0 (J. Jiříček), - 1. FC Slovácko 4:0 (M. Málek 3, Barčák), - Viktorie Přerov 3:0 (Koutný, Kaňák, J. Jiříček)
Sestava FM: Hrubý, Dvořák - Maloň, M. Málek, J. Jiříček, D. Śmiga, Kaňák, Koutný, Pešek, Barčák, Závada, A. Kowalczyk, Žáček, Maléř. Trenéři: Lubomír Macíček, Robert Schedling a Ján Balko.
Po našich nejmladších žácích si postup do hlavního turnaje Ondrášovka Cupu, který se bude hrát na jaře příštího roku, vybojovali také i jejich o rok starší spoluhráči.
Konečné pořadí: 1. FC Baník Ostrava, 2. MFK Frýdek-Místek, 3. MŠK Žilina, 4. MFK Vítkovice, 5. Viktorie Přerov, 6. FC Slovácko, 7. Fotbal Třinec, 8. MFK Karviná, 9. SK Uničov, 10. Valašské Meziříčí.

Sigma Olomouc - starší žáci U15 7:0 (4:0)
Sestava FM: J. Málek (36. Rusek) - Mokroš, Tomančák, Kolář, T. Hammer (36. J. Mikulenka) - Koliba (62. Strkač), Mohyla, K. Merta, Zrůnek (57. Gödel) - Corriero (62. Packo), Šigut (52. Ruml). Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Na poslední podzimní mistrovské utkání nebudeme vzpomínat v dobrém. Kvalitní soupeř nám udělil výživnou lekci moderního fotbalu, převyšoval nás ve všech herních činostech a nadělil nám tak sedmigólový příděl.

Sigma Olomouc - starší žáci U14 2:0 (1:0)
Sestava FM: Kavka - Cempírek, Březina, Klimeš, Šilák - Marciňa (25. Šeba), Rehwald (60. Hrabec), Chalachan, Jurga, M. Mikulenka (55. Vyvial) - Śmiga (50. Kulhánek). Trenéři. Karel Maceček a Josef Bardoň.
Dnes jsme u lídra soutěže nesehráli povedené utkání. Vstoupili jsme do něj zbytečně pasivně a většina kluků dnes hrála na průměru svých možností. To se pak takovému soupeři lze vyrovnat jen těžko. Sigma dnes vyhrála zaslouženě (Dle hodnocení domácí trenéra sehráli nejlepší zápas podzimu). I přesto kluci zaslouží pochvalu, že v zápase, kdy se jim nedařilo, tak bojovali až do konce.