Mihálek: Už mě nebavilo koukat se na fotbal z tribuny

Svůj návrat mezi tyče oslavil Matej Mihálek výhrou nad Vítkovicemi.

Vítězný návrat do sestavy Valcířů zažil v minulém kole brankář Matej Mihálek. Ten si totiž ve 2. kole FNL poranil v derby s Opavou ruku a následných šest týdnů se na fotbal koukal pouze z tribuny. „Ruka drží, vše už je v pořádku, takže před Vítkovicemi jsem už mohl začít s kompletními tréninky. V zápase jsem se cítil skvěle, po takovém čase jsem se do brány strašně moc těšil. Ono mě už moc nebavilo koukat na zápasy jen z tribuny. Chtěl jsem si už fotbal užít a musím říct, že jsem si jej opravdu užil,“ usmíval se po duelu s Ostravany Mihálek.

Nutno říct, že vás soupeř hned od úvodních minut vůbec nešetřil. Byly tam dvě velké šance hostujícího útočníka Mišinského?

U té jeho první střele jsem si říkal, že to nejspíš lízne někde kolem mě. Proto jsem se na jeho hlavičku maximálně soustředil. Naštěstí to trefil do míst, kde jsem stál, takže větší problém s tím nebyl. To při jeho druhé střele, která orazítkovala tyčku, jsem měl velké štěstí. Ale to fotbalové zkrátka někdy potřebujete.

Jak jste naopak viděl z vašeho pohledu ty dvě inkasované branky?

Tak u prvního gólu jsem se snažil jejich hráči vykrýt místo pro střelu. On si mě ale položil na nohy a pak to trefil, jak to trefil. U druhého gólu jsem míč sice viděl, ale ta střela šla falší ode mne. Kdybych možná udělal půl krok, tak jsem balón mohl vyrazit. Já ale spíš čekal, že míč může někoho trefit a následně pak změnit směr. Chtěl jsem proto zůstat na nohách, no a pak už byl míč strašně blízko, abych nějak rychle zareagoval.

Co řeknete k vaší rychlé akci, kdy jste Vítkovicím mohli vstřelit branku na pouhé tři doteky?

Já se jen snažil založit rychlou akci, k čemuž nás nabádají také naši trenéři. Když je situace vpředu dva na dva, máme se pokusit rychle rozehrát. Já viděl volného Hyklíka (Tomáš Hykel), tak jsem to na něj kopl. Vyšlo to, byla to pěkná akce, která mohla vést k našemu vedení čtyři nula. Bohužel jsme ale paradoxně z následného rohového kopu gól inkasovali. Opravdu velká škoda, diváci se podle mě tentokráte ve Stovkách nenudili.

Po dvou regionálních zápasech s Opavou a Ostravou, které jste prohráli, jste byli tentokráte v derby úspěšní. Teď vás čeká duel v Pardubicích a následně další domácí derby s Třincem. Ten jste už strašně dlouho neporazili…

My chceme jít do každého utkání s tím, že jej chceme vyhrát. Takže je jedno, jestli to jsou teď Pardubice, nebo pak za týden Třinec. Už i na trénincích je poznat, že jdeme nahoru. Já tomuhle týmu moc věřím, je tady super parta, půjdeme určitě ještě k lepším výsledkům.

Do brankářského týmu přibyl v minulém týdnu zkušený Marek Čech. Co jste na to říkal?

Věřím, že nám to dá nový impulz. Marek má svou kvalitu i zkušenosti. Věřím, že nám má co předat a my se od něj naopak co naučit.