Přehled zápasů v týdnu od 26. 9. do 2. 10. 2016

Přehled zápasů týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 26. září do 2. října 2016.

muži - MFK Vítkovice 5:2 (2:0) - branky FM: Stratil 2, Literák, Vyskočil, Slaninka

SK Líšeň - starší dorost U19 0:3 (0:3) - branky FM: 30. Kublák, 40. Šafner, 42. Pánek
Sestava FM: Pěgřim - Karas, Kublák, Mrkvička, Ciesarík - Šohaj, Hruška (85. Hladík), Pánek (89. K. Jiříček), Wojčik (75. Gros) - Velička (87. Kutáč), Šafner. Trenéři: Josef Sláma a Radek Punda.
Od počátku se obě družstva snažila o rychlou hru s maximální fotbalovostí a velkou agresivitou. O výsledku jsme rozhodli v závěru prvního poločasu, kdy jsme se prosadili jak ze standardních situací, tak i po akci z křídelního prostoru. Oboustanně pohledné utkání pokračovalo i ve druhém poločase, avšak již bez gólového efektu. Cenné vítězství s kvalitním soupeřem!

Vysočina Jihlava - mladší dorost U17 1:2 (0:1) - branky: 27. Kopecký 0:1 (odražený míč ve skrumáži), 63. 1:1 , 78. Kopecký 1:2 (Plewa)
Sestava FM: Malík (41. Blažek) - Kudláček, M. Fukala, Kožušník, D. Bystroň - Blahuta - Pavela, Plewa, Buchlovský, J. Fukala - Kopecký (79. Srubek). Trenéři: Jan Žižka a Robert Černý.
Dnes smekám před klukama, jak si po tak náročné cestě poradili a utkání zvládli. Až na určité pasáže hry podali týmový a bojovný výkon, který korunovali brankou na 1:2 dvě minuty před koncem zápasu. Zaslouží pochvalu všichni za přístup...

Vysočina Jihlava - mladší dorost U16 2:2 (1:1) - branky FM: Kubáň, Bányácski
Sestava FM: Hasalík - Koval (49. Vrubel), Bányácski, Šostý, Dudek - Forch (78. Alex Akritidis), Kubáň, L. Maceček - Křenek (79. D. Maceček), Andreas Akritidis (59. Míček), Procházka. Trenéři: Patrik Krabec a Petr Schmidt.
Velice kvalitní utkání s velmi silným soupeřem, proti kterému jsme dlouho drželi vítězství. Bohužel jsme nedali pojistku v podobě třetího gólu a z následného útoku jsme inkasovali vyrovnávací branku.

starší dorost U19 - FK Fotbal Třinec 1:2 (0:1) - branky: 17. 0:1, 50. Kublák 1:1, 87. 1:2
Sestava FM: Pěgřím - Karas (88. K. Jiříček), Kublák, Mrkvička, Ciesarík - Šohaj, Pánek, Hruška, Wojčík (73. Hladík) - Šafner - Velička (81. Gros). Trenéři: Josef Sláma a Radek Punda.
O výsledku utkání rozhodla větší produktivita hostů. V bojovném zápase nebylo šancí na obou stranách mnoho, ale hosté na rozdíl od nás, ty své využili. Porážka, která přišla v závěru zápasu je hořká, musíme se koncentrovat na další utkání.

HFK Olomouc - mladší dorost U17 0:2 (0:0) - branky: 46. Kožušník 0:1 (Buchlovský), 56. Buchlovský 0:2 (z trestného kopu)
Sestava FM: Liberda (41. Malík) - Kudláček, M. Fukala, Kožušník, D. Bystroň - Blahuta - Pavela (60. Polach), Plewa, Buchlovský, J. Fukala (69. Vrubel) - Kopecký. Trenéři: Jan Žižka a Robert Černý.
Dnešní vítězství je zasloužené, ale naše hra byla do pomala. Zbytečně jsme vodili míč. Musíme se v tomto rozhodně zlepšit a navázat na to, co nás doposud zdobilo, což jsem dnes postrádal!

HFK Olomouc - mladší dorost U16 0:4 (0:2) - branky: Křenek 2, Vrubel, Forch
Sestava FM: Hasalík (70. Vavříček) - Strouhal, Bányácski, Šostý, Koval (69. Alex Akritidis) - Forch, Kubáň, L. Maceček (57. Vrubel) - Křenek, Andreas Akritidis (60. Míček), Procházka (64. Polách). Trenéři: Patrik Krabec a Petr Schmidt.

mladší žáci U13 - ŠSK Bílovec 18:1 (7:0, 5:1, 6:0) - branky FM: M. Málek 7, Maloň 3, P. Němec 2, Šponer, Koutný, Pešek, F. Kowalczyk, Kaňák, Barčák
Sestava FM: Dvořák, Hrubý - Žáček, Pešek, Závada, Koutný, Kaňák, Maloň, M. Málek, Barčák, Štětinský, Maléř, Rek, P. Němec, Šponer, F. Kowalczyk. Trenéři: Lubomír Macíček, Robert Schedling a Ján Balko.
Dnes jsme si zastříleli, soupeře jsme přehrávali a nutili k chybám, které se pak dařilo proměňovat.

mladší žáci U12 - ŠSK Bílovec 12:1 (5:0, 4:0, 4:1) - branky FM: Konečný 3, Míček 2, D. Němec 2, Jedlička 2, Cudzik, Kalina
Sestava FM: Řeha, Mařík - Hlosta, Jedlička, Žiga, Míček, Krejčí, D. Němec, Pastucha, Kunčík, Cudzik, Šimíček, Ježík, Konečný, Kalina, Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

SK Prostějov - starší žáci U15 0:3 (0:0) - branky FM: 41. Tomančák, 54. Zrůnek, 70. Packo
Sestava FM: Rusek - Kolář, M. Merta, Tomančák, T. Hammer (65. J. Mikulenka) - Koliba (47. Mokroš), Šigut, K. Merta, Zrůnek - Žídek (68. J. Málek), Vahalík (60. Packo). Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Po nevýrazné první půli, ve které jsme předvedli pouze platonický tlak, kdy jsme prakticky vůbec neohrozili soupeřovu branku, přišel zlepšený výkon ve druhé části zápasu a naše hra se postupně dostala na kvalitní úroveň. Vytvořili jsme si celou řadu brankových příležitostí a tři z nich dokázali i proměnit.

SK Prostějov - starší žáci U14 2:0 (2:0)
Sestava FM: Kavka - Cempírek (45. Murín, 55. Hrabec), Březina, Klimeš, Šilák - Šeba (42. Vyvial), Rehwald, Jurga, M. Mikulenka, Marciňa (25. Bongilaj) - D. Śmiga. Trenéři: Karel Maceček a Josef Bardoň.
Dnes jsme špatnou koncovkou v úvodu nezvládli prvních pět minut a prohrávali zbytečně 2:0. Poté jsme bohužel na dobře bránícího soupeře nenašli recept a nadějné šance nedotáhli ke gólu. Pro kluky by to mělo být ponaučení, že se hraje od první minuty zápasu.