Vyskočil: Hraje se na góly a těch dali domácí víc

Na jihu Čech kdysi útočník Martin Vyskočil působil. V pátečním podvečeru se tam znovu vrátil, tentokráte v dresu frýdecko-místeckých Valcířů.

Podruhé jste se vrátil na Střelecký ostrov jako host. Na stadion, kde jste dvakrát působil. Berete ještě zápasy s Dynamem trošku jinak?
Vždy se sem rád vracím a rád si na tomto stadionu zahraji. Je zde výborné zázemí a vždy perfektně připravený trávník. Pro mě je fajn, když se potkám s lidmi, se kterým jsem v Budějovicích působil. Ale na každý zápas jedu vyhrát, ať je to do Budějovic nebo do Pardubic.

To se vám proti Dynamu tentokrát nepodařilo. Kde byl zlom k tomu, že se domů vracíte s prázdnou?
Nebyli jsme od bodu daleko. Bylo to 1:1, ale pak si necháme dát laciný druhý gól. Podruhé dotahovat proti takovému soupeři, to je těžké.

Byla situace před druhým gólem domácích klíčová pro celý zápas?
Podíváme se ze záznamu, jestli to byl faul. Ale i potom jsme ještě měli dost času na to, abychom dokázali vyrovnat. Některé situace jsme měli vyřešit lépe a mohli jsme přidat pak druhý gól. Neříkám, že jsme mohli vyhrát, ale nějaký bod jsme si odvést mohli.

Důležitý byl i první gól, který jste měl na hlavě, ale trefil jste jen břevno. Při tom loni jste v duelu v Českých Budějovicích z podobné pozice gól dal.
Ano, vzpomínám si na to. Byla to škoda, balon lízl břevno. Ale i když jsme první gól nedali, tak jsme dokázali brzy vyrovnat. Jenže znovu otáčet skóre, navíc venku se silným soupeřem, to je těžké.

Nejlepší pasáž zápasu odehrál váš tým asi ve druhé polovině prvního poločasu, kde jste mohli otočit vývoj zápasu z 0:1 na 2:1.
Ta pasáž se nám povedla. Věřil jsem, že dáme druhý gól. Doufal jsem i poté, když jsme prohrávali, že se nám podaří alespoň vyrovnat. Bohužel to nevyšlo a domácí nám dali v závěru tečku do prázdné branky na 3:1.

Zaskočilo vás Dynamo vůbec něčím, nebo jste na jeho hru byli dobře připraveni?
Překvapili nás při dvou prvních šancích, z nichž tu druhou proměnili. Jinak jsme věděli, že budou nakopávat dlouhé míče na Ríšu Kaloda. Snažili jsme se vysoko napadat, nechtěli jsme jen zalézt a čekat. To se nám povedlo, ale rozhodující jsou góly. Těch dali domácí víc.

Celý rozhovor byl převzat z webových stránek SK Dynamo České Budějovice.