Přehled zápasů v týdnu od 5. 9. do 11. 9. 2016

Přehled zápasů týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 5. do 11. září 2016.

MUŽI

MFK Lokomotíva Zvolen - muži 2:3 (1:2) - branky FM: Ilko, Termanowski, M. Fukala
Sestava FM: Štěpanovský (60. Uher) - Andrej, Bialek, Hadzalić (60. M. Fukala), Petrović (60. Slaninka) - Berežný, Ilko (60. Byrtus), Ruml (60. Šumský), Termanowski - Stratil (60. Nworah), Krčula (60. Šafner). Trenér: Miroslav Nemec.
V úterním odpoledni sehráli naši muži přípravné utkání s druholigovým slovenským celkem ze Zvolena. Duel se odehrál na přírodní trávě v Bytči. Lepší vstup do zápasu měli domácí, kteří se již po šesti minutách hry ujali zásluhou Popoviće vedení. Valcíři na nepříznivý stav reagovali velice brzy. O minutu později se totiž po centrovaném míči ze strany dokázal prosadit Ilko. Poločasový výsledek pak stanovil deset minut před přestávkou zkoušený záložník Termanowski, který těžil z Ilkova centru. Další góly si pak fotbalisté obou týmů schovali až na samý závěr. V 83. minutě nejprve z penalty srovnával Cafianik. Rozhodující moment střetnutí však přišel vzápětí, když se po stanadardní situaci dostal k míči teprve patnáctiletý obránce Michal Fukala, který rozhodl o naší těsné výhře 3:2. Jen pro zajímavost, v dresu Zvolena nastoupil útočník Jan Staško.

FC MAS Táborsko - muži 2:2 (2:1) - branky FM: Šumský, Byrtus

DOROST

FK Hodonín - starší dorost U19 0:8 (0:1) - branky FM: 38. Hruška 0:1, 50. Hruška 0:2, 53. Velička 0:3, 57. Wojčík 0:4, 60. Wojčík 0:5, 72. Gros 0:6, 76. Gros 0:7, 85. Gros 0:8
Sestava FM: Pěgřím - Karas, Kublák, Mrkvička, Ciesarík - Hladík (65. Gros), Pánek, Hruška (71. Křenek), Šohaj - Wojčík (62. Vojkovský) - Velička (73. Kutáč). Trenéři. Josef Sláma a Radek Punda.
Utkání nebylo tak jednoduché jak vypovídá výsledek. Zpočátku jsme jen s obtížemi překonávali obranu domácích, i přesto jsme se dostali do třech nadějných situací, ze kterých jsme vytěžili jednogólové poločasové vedení. Zápas zlomila naše brzká druhá branka po přestávce, poté jsme hru naprosto ovládli a musíme hráče pochválit za aktivitu do konce utkání jak v ofenzivní tak i defenzivní fázi.

mladší dorost U17 - MFK Vítkovice 2:1 (1:1) - branky: 18. Blahuta 1:0 (Kudláček), 20. 1:1, 57. M. Fukala 2:1 (Zima)
Sestava FM: Blažek - S. Bystroň, M. Fukala, Kožušník, Kudláček - Blahuta, Dryák - Zima (78. Želazko), Buchlovský (50. Kopecký), J. Fukala - Plewa. Trenéři: Jan Žižka a Robert Černý.
Dnes musím sportovně uznat, že soupeř byl lepší. My nechávali soupeři moc prostoru, byli jsme bojácní a z toho pramenily i šance soupeře, kdy nás podržel brankář. My rozhodli po dvou standardních situacích a vyhráli jsme zaslouženě z toho pohledu, že jsme v utkání dali o gól víc, než hosté. Fotbalově to nebylo ono, ale je až neuvěřitelné, jakou má mužstvo vnitřní sílu, že svou bojovností a vůli chce ten zápas dotáhnout do vítězného konce, a to se dnes ukázalo.

mladší dorost U16 - MFK Vítkovice 0:0
Sestava FM: Hasalík - Koval, Bányácski, Šostý, Dudek - Forch, Kubáň, Vrubel (41. L. Maceček) - Pavela (41. Chýlek), Andr. Akritidis (41. Polách), Procházka (63. Míček). Trenéři: Patrik Krabec a Petr Schmidt.

ŽÁCI

starší žáci U15 - Vysočina Jihlava 2:4 (1:1) - branky FM: 21. K. Merta (Žídek), 47. Corriero (Žídek)
Sestava FM: J. Málek - Kolář, M. Merta, Tomančák, T. Hammer (61. Vahalík) - Šigut, Mohyla (59. Ruml), K. Merta, Zrůnek (59. Koliba) - Corriero, Žídek. Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Další z velmi nevyrovnaných výkonů, kdy školácké chyby vedly k bodové ztrátě v domácím prostředí.

starší žáci U14 - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0) - branka FM: D. Śmiga
Sestava FM: Kavka - Cempírek, Březina, Klimeš, Šilák - Kulhánek (38. Hrabec), Jurga, M. Mikulenka, Bongilaj, Marciňa (25. Šeba, 65. Vyvial) - D. Śmiga. Trenéři: Karel Maceček a Josef Bardoň.
V utkání jsme mohli vést 4:0, ale bohužel jsme neproměnili velké šance. V druhé půli jsme pak nebyli aktivní a soupeř ve snaze o vyrovnání nás zatlačil a byl lepší. Kluci závěr ubojovali a dovedli k vítězství.

starší žáci U15 - MFK Karviná 3:1 (2:1) - branky FM: 8. Corriero (Mohyla), 16. M. Merta (Corriero), 47. Corriero (Žídek)
Sestava FM: Rusek - J. Mikulenka (60. Kolář), M. Merta, Tomančák, Zrůnek - Šigut (59. Koliba), Mohyla, K. Merta, Gödel (45. Vahalík) - Corriero (69. Packo), Žídek (65. Ruml). Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Dnes poctivě odehrané utkání proti nepříjemnému soupeři, který byl velice silný v osobních soubojích a nebezpečný v rychlých protiútocích. Kluci však k bojovnosti přidali i fotbalovou kvalitu a zápas dovedli do vítězného konce.

starší žáci U14 - MFK Karviná 1:1 (1:1) - branka FM: 16. Vyvial
Sestava FM: Müller - Cempírek, Březina, Klimeš, Šilák - Vyvial (42. Šeba), Jurga, M. Mikulenka, Bongilaj, Marciňa - D. Śmiga. Trenéři: Karel Maceček a Josef Bardoň.