Výhru trefil v závěru Šumský

Duel s karvinskou juniorkou rozhodla stadardní situace Nicolase Šumského. Valcíři zápas vyhráli 2:1.

Další ze série přípravných utkání sehráli A muži v nedalekých Sedlištích, kde jim byl soupeřem karvinský juniorský celek (bývalé béčko Baníku Ostrava). Oba celky nastoupily v kombinovaných sestavách. Valcíři dokázali nepříznivý výsledek (ve 20. minutě skóroval útočník Szotkowski, který na jaře hostoval v druholigovém Třinci) z prvního poločasu obrátit. Krátce po změně stran srovnal skóre Šimoník, vítěznou trefu měl na svědomí Šumský z trestného kopu. Další zápas odehrají Valcíři v sobotu v Žilině s tamním B týmem. Mělo by se hrát na hlavním stadionu.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - MFK KARVINÁ jun. 2:1 (0:1)
Branky: 53. Šimoník, 88. Šumský - 20. Szotkowski.
Frýdek-Místek (1. pol.): Mihálek - Kadlec, Klabník, Haris (33. Berežný), Andrija, Elšík - Šichor, Ruml, Krčula, Vyskočil - Žák. (2. pol.): Mihálek - Ilko, Berežný, Bialek, Slaninka - Marek, Skwarczek, Janošec, Šimoník - Šumský, Kahánek. Trenér: Leoš Kalvoda.
Karviná jun.: Ciupa - Strakoš, Honiš, Karčmář (46. Novák), Kania - Behan (65. Marek), Cana, Smrž (70. Mládek), Foltyn (46. Isachenka), Marek (46. Sas) - Szotkowski. Trenér: Petr Samec.

Utkání se slovenským Popradem se nakonec odehrálo podle původního plánu v Jihlavě.

FK POPRAD - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:1 (0:1)
Branky: 81. - 31. Wilweber.
Frýdek-Místek (1. pol.): Mihálek - Ilko, Klabník, Literák, Švrček - Hykel, Willwéber, Kuzma, Nworah - Šumský, Čtvrtníček. (2. pol.): Mihálek - Kadlec, Haris, Literák, Andrija - Ruml, Willwéber, Kuzma, Hykel - Elšík, Čtvrtníček (67. Kahánek). Trenér: Leoš Kalvoda.