Hasalík: Říkal jsem si, že už musím něco chytit

Jedním z nejlepších hráčů naší devatenáctky byl v domácím střetnutí s Příbramí brankář Lukáš Hasalík.

Ač má lipinský brankář Lukáš Hasalík teprve 16 let, stal se po zranění Jana Filipce základním kamenem naší ligové devatencátky. Se samotným fotbalem začínal Hasalík v Hostašovicích, odkud se přes Nový Jičín poté dostal do frýdeckých Stovek. V nejvyšší dorostenecké soutěži doposud odchytal čtyři utkání, přesto jeho bilance je úctyhodná, jelikož v nich obdržel pouhou jedinou branku (v domácím střetnutí s Pardubicemi). Po utkání s Příbramí, které mimochodem mladí Valcíři vyhráli po penaltovém rozstřelu, jsme si talentovaným brankářem na chvíli popovídali.

Lukáši, proti Příbrami, která se může chlubit velkou mládežnickou základnou a také vůbec první fotbalovou akademií v naší republice, jste nakonec dokázali uspět. Jak jste viděl tento zápas z vašeho pohledu?

Když to vezmu spravedlivě, tak musím uznat, že na tříbodové vítězství to dnes nebylo. Ale i za ty dva získané body jsme moc rádi, jelikož jsou pro naší záchranu v lize strašně důležité.

Po bezbrankovém průběhu se zápas rozhodoval v penaltovém rozstřelu, který přinesl dosti dramatickou podívanou. O vašem vítězství rozhodla vlastně až jedenáctá série a navíc vaše proměněná penalta...

Já si už říkal, že musím nějakou tu jejich penaltu chytit, aby zápas skončil a my mohli jít slavit. I proto jsem teď rád, že to dobře dopadlo a já si vstřelil i gól. 

Kdyby se ve vašich zápasech vyhodnocoval Hráč utkání, určitě byste patřil k hlavním adeptům z domácí strany...

Gólman tam je od toho, aby něco chytil a pomohl tak svému týmu. Já jsem jen rád, že jsem klukům pomohl a s jejich pomocí jsme udrželi čisté konto. 

Týmu se teď daří, kdy v posledních čtyřech zápasech jste pokaždé bodovali. S tím určitě panuje spokojenost?

Je to super a já jen doufám, že to takhle bude pokračovat dále.

Daří se i vám osobně, vždyť jste neinkasoval ve druhém po sobě jdoucím zápase...

Vnímám to a je to super. I pro mé sebevědomí. Navíc je to pro mě motivace do dalších utkání. Snad se mi ještě povede nějakou tu nulu vychytat.

Vám je momentálně 16 let, ale už dostáváte příležitost v nejstarší dorostenecké kategorii. Jaké jsou vůbec vaše fotbalové cíle?

Tak chtěl bych se s fotbalem samozřejmě dostat někam daleko. Živit se jím a jednou si zachytat třeba v nejvyšší soutěži.