Michal Švrček: Tři výhry za rok je velká bída

Dnes jsme vyzpovídali dlouholetého hráče Lipiny Michala Švrčka, který patří ke stálicím základní sestavy Frýdku-Místku již deset let. V letošní sezoně je zatím společně s Matějem Biolkem nejlepším střelcem Valcířů.

Michale, po 14 zápasech ve FNL se nacházíte na posledním místě tabulky. Poslední vítězství si fanoušci společně s vámi užili ve třetím kole proti Třinci, který teď nečekaně vede tabulku FNL.

Ta doba od posledního vítězství je opravdu dlouhá, ale věřím, že už se to musí zlomit. Naopak Třinec se zvedl už vloni na jaře, teď to jen potvrzuje. Ale přiznám se, že povedou tabulku, tak to jsem určitě nečekal.

Po nevydařené loňské sezoně došlo k masívní obměně kádru. Přišli zkušení, první ligou ostřílení hráči. Přesto výsledky ne a ne přijít. V podstatě jste v soutěžních utkáních na jaře vyhráli dvakrát a na podzim jen jednou. To znamená, že z osmadvaceti zápasů jen tři.

Obměna kádru byla opravdu velká. Když jsem viděl, kdo k nám přichází, tak jsem si myslel, že budeme o hodně silnější. Bohužel, opak je pravdou. Navázali jsme na výsledkově hrůzostrašné jaro a pouhé tři výhry za rok je opravdu velká bída.

Máte za sebou takový malý teambuilding. Tam jste si asi k současnému stavu něco řekli. Pak přišlo utkání se Sokolovem, kde jste získali ale jen bod.

Tam si vzal slovo hlavně náš kapitán a řekli jsme si mezi sebou věci, které nebyly příjemné, ale byly určitě třeba. Se Sokolovem jsme potřebovali vyhrát, hráli jsme však jen druhý poločas. Bohužel, své šance jsme nevyužili a doma opět ztratili.

Nedáváte branky, to je velký problém. Naposledy se trefil proti Olympii Marián Kovařík, pro nějž to byla první branka po návratu do Lipiny. Nejlepšími střelci jsou prakticky ale obránci. Vy, Matěj Biolek, který na postu pravého obránce sezonu začal, a Petr Literák, jste dali dohromady pět branek ze sedmi, které jste letos nastříleli….

Že nedáváme góly, to je náš největší problém. Určitě potřebujeme, aby se nám rozstříleli ofenzivní hráči. S tolika vstřelenými góly ani nemůžeme být jinde, než vlastně jsme.

Fanoušci na společném setkání, kde jste taky byl, vyjádřili nespokojenost s dosavadními výsledky. Ale zároveň naznačili, že jsou zatím trpěliví a věří, že přes zimu přijde oživení.

Fanouškům musíme za tu trpělivost poděkovat a o velké oživení se trenéři určitě postarají.

Po repre pauze vás teď čeká utkání v Ústí nad Labem. To se také trápí. Je v tabulce těsně před námi, ale má na nás již čtyři body náskok. Naposledy porazili nevyzpytatelnou Olympii na jejím stadionu.

My už musíme zvládnout zápas s týmem, se kterým se pereme o záchranu. Poslední zápas vyhráli. Výsledky Olympie jsou teď hodně překvapivé.

Michale, díky za rozhovor a ať se daří.