Přehled zápasů v týdnu od 29. 1. do 4. 2. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 29. ledna do 4. února 2018.

MKS Puszcza Niepołomice - muži 2:0 (2:0)

DOROST

MŠK Žilina B + U19 - starší dorost U19 8:1 (4:0) - branka FM: M. Hammer
Sestava FM: Zouhar (46. Blažek) – M. Hammer, Holec, M. Fukala, Ciesarik – Šohaj (46. Kudláček), Dryák, Buchlovský, J. Fukala – Pánek, Kvapil. Trenér: Radomír Hlaváč.
Dnes jsme proti soupeři, který byl posílen o hráče kádru mužů, neměli šanci. Žilina nás doslova vyučovala ve všech činnostech a kluci se na vlastní kůži přesvědčili, o čem je dospělý fotbal na ligové úrovni. I přes vysokou porážku byl pro nás zápas velice poučný,“ zhodnotil utkání trenér Radomír Hlaváč.

starší dorost U18 - Staré Město muži 2:3 (2:1) - branky: 15. Blahuta 1:0, 23. 1:1, 25. Blahuta 2:1, 60. 2:2, 72. 2:3
Sestava FM: Malík - Procházka, Dudek, Alex. Akritidis, Pavela - Zima (60. Šostý), Blahuta, Bača, Kopecký - Křenek (46. Strouhal), Andr. Akritidis. Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
K utkání s muži Starého Města jsme nastoupili v kombinované sestavě se sedmi hráči z U17, jelikož jsme kvůli nemoci a zraněním postrádali spoustu našich hráčů. Do utkání jsme ale vstoupili aktivně, kluci byli v pohybu, dobře kombinovali a soupeře jsme kromě dvou šancí a gólu do ničeho nepouštěli. V 15. minutě jsme šli do vedení po pohledné akci, kdy Zima poslal centr z pravé strany a Blahuta pěknou hlavičkou otevřel skóre zápasu. O osm minut později bylo po centru z levé strany srovnáno. Ihned po inkasovaném gólu jsme však měli opět o gól navrch, když Blahuta získal míč po napadání a svůj sólový nájezd proměnil - 2:1. Ještě do poločasu jsme se dostali do několika slibných šancí, ale nedokázali jsme z toho nic vytěžit.
Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně, což se nám dařilo do 55. minuty. Poté převzal iniciativu soupeř a začal nás přehrávat. Spoustu míčů jsme ztráceli a dostávali jsme se pod tlak. Špatně jsme řešili přechodovou fázi po zisku balónu, docházelo ke zbytečným ztrátám a soupeř nás přehrával až do konce zápasu. Z tlaku pak vyplynuly dvě branky v naší síti.

mladší dorost U17 - FK Fotbal Třinec 10:0 (3:0) - branky: 24. Corriero (Chýlek), 26. Chýlek (Corriero), 35. Banyácski (Šigut), 50. Chýlek (Strouhal), 52. Myška (Kolář), 54. K. Merta (Chýlek), 65. Šostý (Strouhal), 70. Corriero (Chýlek), 76. Corriero (Koval), 79. K. Merta (Křenek).
Sestava FM: J. Málek (55. Rusek) - Koval, Šostý, Banyácski, Zrůnek (41. Kolář) - Myška (75. Křenek), Strouhal, Forch, Chýlek - Corriero (41. K. Merta), Šigut (60. Corriero). Trenéři: Petr Němec a Petr Schmidt.
Výsledek je sice jednoznačný, ale v utkání bylo spousta chyb, které bychom měli odstranit. Potěšující je nula vzadu. Pochvalu si zaslouží Chýlek, který dvě branky vstřelil a na tři přihrál. I Corriero z U16, který tři vstřelil a na jednu přihrál. Ovšem pochvalu si zaslouží celek Třince, který po celé utkání příkladně bojoval a nic nevzdával až dokonce utkání.

mladší dorost U16 - FK Fotbal Třinec 8:2 (2:2) - branky: 6. Šigut 1:0, 14. 1:1, 17. 1:2, 27. Corriero 2:2, 42. Corriero 3:2, 45. Corriero 4:2, 52. Šigut 5:2, 59. Corriero 6:2, 75. Packo (pk) 7:2, 78. Corriero 8:2
Sestava FM: Rusek (41. Moják) - Koval (26. Chýlek, 54. Myška), Tomančák, Kolář, Zrůnek - Koliba, K. Merta, Packo, J. Mikulenka - Šigut, Corriero. Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
Jestliže byl první poločas herně ještě vyrovnaný, ve druhém jsme zápas plně ovládli a převahu dokázali vyjádřit i gólově. V naší hře se tentokrát ve větší míře objevovaly prvky, které po hráčích vyžadujeme - od trpělivé a nebojácné rozehrávky, přes rychlou kombinaci s dobrým pohybem v přechodové fázi, po přesné přihrávky s dobrým načasováním v útočné fázi. Dnes je potřeba hráče za předvedený výkon pochválit.

ŽÁCI

MFK Havířov - starší žáci U14 4:1 (2:1) - branky: 8. M. Málek 0:1, 30. 1:1, 33. 2:1, 43. 3:1, 45. 4:1
Sestava FM: Dragon - P. Žáček (36. Poloch, 46. P. Němec), Šponer, F. Kowalczyk, Rek (50. P. Žáček) - Poloch (20. Barčák, 56. Chodura), A. Kováč, Kaňák, P. Němec (26. Bartek) - Stareček (26. Chodura, 36. Stareček, 65. Barčák), M. Málek (60. Poloch). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.

starší žáci U15 - FC Kopřivnice dorost 3:9 (2:1) - branky FM: 2. Šeba, 8. M. Mikulenka (Marciňa), 65. Jurga (Marciňa)
Sestava FM: Kavka (36. Müller) - Vyvial (54. F. Kowalczyk), Březina, Klimeš (41. Stareček), Cempírek - Šilák, Marciňa - Šeba, Jurga, Šponer (54. Výmola) - M. Mikulenka. Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Po velmi vydařeném úvodu, kdy jsme dorostencům z Kopřivnice vstřelili dvě branky, se nám v první půli dařilo poměrně dobře kombinovat. Vytvořili jsme si ještě několik dobrých příležitostí a soupeřovy pokusy o ohrožení naší branky jsme byli schopni úspěšně eliminovat. Ve druhém poločase nám však rychle docházely síly, začali jsme chybovat a fyzicky výrazně vyspělejší protivník toho bezezbytku využil.

mladší žáci U13 - FŠ Mareka Hamšíka 14:0 (9:0) - branky FM: 2. D. Němec 1:0 (Hlosta), 13. Krejčí 2:0 (D. Němec), 14. V. Kováč 3:0 (Krejčí), 16. Kuboš 4:0 (Krejčí), 24. D. Němec 5:0, 24. Kuboš 6:0 (V. Kováč), 27. Krejčí 7:0 (V. Kováč), 28. Tůma 8:0, 34. D. Němec 9:0 (Tůma), 40. V. Kováč 10:0 (Kunčík), 50. Pastucha 11:0 (Kuboš), 57. Kuboš 12:0 (Pastucha), 66. Krejčí 13:0 (Kunčík), 69. Krejčí 14:0 (Pastucha).
Sestava FM: Řeha, Dudek - Kunčík, Šimíček, Konečný, Křížek - Tůma, Hlosta, D. Němec (50. V. Kováč), Kuboš - Krejčí, V. Kováč (36. Pastucha). Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

mladší žáci U12 - FŠ Mareka Hamšíka 11:2 (6:1) - branky: 6. Táborský 1:0 (Maté), 7. Táborský 2:0, 11. Táborský 3:0 (pk), 15. Michalík 4:0, 28. Táborský 5:0, 30. Foldyna 6:0 (Táborský), 33. 6:1, 46. Foldyna 7:1 (Stryja), 48. Táborský 8:1, 50. Stryja 9:1 (Táborský), 62. Grygar 10:1 (Táborský), 63. Táborský 11:1 (Michalík), 69. 11:2.
Sestava FM: Strack, Zícha, Šimeček - Tvarůžka, Karas, Vrobel, Roman - Foldyna, Grygar, Táborský, Kabát, Stryja, Michalík, Tománek, J. Žáček - Maté, Vyvial. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

PŘÍPRAVKA

MFK Karviná - ročník 2008 (úterý 30. 1. - UT Karviná, 17.00 h)

MFK Karviná - ročník 2007 (středa 31. 1. - UT Karviná, 17.00 h)

ročník 2009 - halový turnaj v Brušperku (sobota 3. 2. - 8.00 h) KZL

ročník 2008 - halový turnaj v Raškovicích (sobota 3. 2. - 8.30 h)

ročník 2010 - halový turnaj ve FM (sobota 3. 2. - 8.30 h, hala u 6. ZŠ v Místku)