Čtrnáctka se v Hradci střetla s kvalitními soupeři

V Hradci Králové se konal 11. ročník velkého mezinároního turnaje pro kategorii U14.

Již několik let jezdívají pravidelně naše mládežnické týmy na velký mezinárodní turnaj v Hradci Králové, který nese název O pohár primátora města Hradec Králové. I letos pozvání přijali naši starší žáci kategorie U14, kteří svou základní skupinu odehráli ve Lhotě pod Libčany. Soupeři mladých Valcířů v základní skupině byli postupně: - RMSK Cidlina Nový Bydžov 0:0, - MŠK Púchov 1:0 (branka FM: M. Málek), - FC Vysočina Jihlava 0:1, - FC Slovan Liberec 1:2 (F. Kowalczyk), - FK Ústí nad Labem 1:0 (Maléř). Tyto dosažené výsledky znamenaly, že svěřenci trenérů Lubomíra Macíčka a Miroslava Poledníka skončili ve skupině na 3. místě.

"Turnaje v Hradci se rádi účastníme. Schází se zde opravdu špička českých, ale i slovenských družstev. Letos tam byl dokonce i jeden tým z Německa (Aue)," řekl hlavní kouč naší U14ky Lubomír Macíček.

Třetí příčka odsunula pak mladé Valcíře k bojům o konečné 13. až 18. místo. V této skupině dosáhli těchto výsledků: - Sigma Olomouc 0:3, - 1. FC Slovácko 2:3 (Štětinský 2 - 1x z pk), MŠK Žilina 0:2, - FK Ústí nad Labem 2:0 (Šponer, Kaňák)...Jablonec k utkání nenastoupil. "Obsadili jsme nakonec šestnácté místo. Turnaj nám ale nabídl spoustu kvalitních zápasů. Nám ale ukázal, že musíme chtít na sobě tvrdě pracovat a mít vůli se stále zlepšovat, protože co bylo vloni, už mezi staršími žáky neplatí. Kluci ukázali, že když se všichni budou snažit, tak to s námi nebude mít nikdo jednoduché. Jsou schopni soupeře fotbalově přehrát," dodal Macíček.

Vítězem turnaje v kategorii U14 se stali nakonec domácí fotbalisté Hradce Králové. Další pořadí: 2. AS Trenčín, 3. SK Dynamo České Budějovice, 4. FK Teplice, 5. FC Erzgebirge Aue (D), 6. FC Slovan Liberec, 7. SK Slavia Praha, 8. FC Baník Ostrava, 9. AC Sparta Praha, 10. FC Viktoria Plzeň, 11. FC Vysočina Jihlava, 12. FK Pardubice, 13. MŠK Žilina, 14. SK Sigma Olomouc, 15. 1. FC Slovácko, 16. MFK Frýdek-Místek, 17. FK Ústí nad Labem, 18. FK Jablonec, 18. FC Nitra, 19. Bohemians 1905, 20. MFK Vítkovice, 21. RMSK Cidlina Nový Bydžov, 22. FC Fastav Zlín, 23. HS Kroměříž, 24. FK Senica, 25. 1. FK Příbram, 26. 1. SK Prostějov, 27. MŠK Púchov, 28. FK Šumperk.