S Otrokovicemi i napodruhé vítězně

Místo odloženého mistrovského utkání se Znojmem hráli Valcíři přípravný duel s otrokovickou Viktorií.

Letošní zmary zimního počasí našim "A" mužům vůbec nepřeje. Po zrušeném úvodním jarním duelu v Třinci, se v pátečním odpoledni odvolal také druhý duel, který měli svěřenci trenéra Martina Pulpita odehrát v domácím prostředí se Znojmem. 

"Volno jsme tentokráte neměli. Jsme rádi, že jsme mohli mít zápasové vytížení s Otrokovicemi, za což našemu soupeři touto cestou moc děkujeme. V pátek jsme se po třinácté hodině dozvěděli, že hrát mistrovské utkání doma se Znojmem nebudeme. Snažili jsme se tak narychlo sehnat soupeře a v tomhle nám Otrokovičtí vyšli vstříc," děkoval na dálku sobotnímu soupeři asistent frýdecko-místeckého trenéra Jan Žižka.  

Samotné utkání nakonec naše áčko vyhrálo 2:0, když se o obě branky postaral ve druhé polovině zápasu útočník Martin Macej. Ten nejprve otevřel skóre v 64. minutě, kdy se prosadil po samostatné akci. Druhou branku pak ostravská posila v našich řadách přidala krátce před koncem střetnutí. To Macej těžil z přesné přihrávky dorostence Michala Fukaly. "Dnešní utkání mělo tempo, bylo na nás vidět, že už opravdu netrpělivě vyhlížíme start soutěže. Kluci jsou natěšení, a to bylo v tomto utkání znát. Do zápasu přenášíme již věci, na které se zaměřujeme v trénincích a hráči si začínají v tomhle směru věřit, což je pro nás důležité," hodnotil zřejmě poslední přípravné utkání před zahájením mistrovské sezony Jan Žižka.

Počasí se snad zřejmě již umoudřilo, takže "třetí" pokus by již v příštím týdnu vyjít mohl. Valcíře tak čeká v neděli 18. března od 15.00 hodin utkání na hřišti Blanických rytířů z Vlašimi. 

FC VIKTORIA OTROKOVICE - MFK FRÝDEK-MÍSTEK  0:2 (0:0)
Branky:
64. Macej 0:1 (samostatná akce), 87. Macej 0:2 (M. Fukala).
Frýdek-Místek: Mihalek (46. Buček) - Švrček (46. Biolek), Mravec (46. Literák), Gáč, Slaninka (46. M. Fukala) - Dramé (46. Bala), Mozol (46. Šumský), Chvěja, Hruška (46. Willwéber) - Varadi (46. Macej), Krčula (46. Nzembi). Trenér: Martin Pulpit.