Valcíři jsou na úvodní jarní utkání nažhaveni

Třinec – odloženo! Znojmo – odloženo! Vlašim – budeme konečně hrát? Frýdečtí fotbalisté věří, že jarní premiéru již počasí nezhatí a že se v pátečním odpoledni na hřišti Blanických rytířů hrát bude.

Určité napětí je již na frýdecko-místeckých fotbalistech vidět. Přeci jen se ta zima trochu zbytečně natahuje, všichni v klubu se na duel ve Vlašimi těší. „Máte pravdu, už jsme z toho zdravě nervózní. Na klucích je ale vidět, že jsou natěšení na fotbal a je také dobře, že se ten zápas ve Vlašimi přeložil z neděle na pátek, jelikož hlásí na víkend nepříznivé podmínky. Kdyby se nám odložil další zápas, tak nevím,“ usmíval se krátce před odjezdem do Čech asistent trenéra Jan Žižka.

Hrát v pátek je určitě lepší i z toho pohledu, že hned ve středu nás čeká domácí dohrávka se Znojmem…

Přesně tak. Bude tak větší čas na přípravu a regeneraci.

Co se týče zdravotního stavu, jak je na tom tým?  

Musíme to zaklepat, jelikož se nám v přípravě více méně vyhýbaly zranění a nemoci. Kluci jsou všichni fit a ve čtvrtek s námi také všichni i odcestovali.

Co k našemu pátečnímu soupeři? Přeci jen trochu asi nečitelný soupeř, jelikož i Vlašim přes zimu hodně obměnila svůj kádr…

Tak nečitelný je pouze v uvozovkách. O našem soupeři jsme si samozřejmě veškeré informace zjišťovali. Jsou tam mladí kluci ze Sparty, Slavie, Liberce či Boleslavi. I proto je dobře, že jsme v přípravě sehráli utkání s béčkem Žiliny, jelikož ten styl jejich hry bude hodně podobný. Snad se na ně dobře připravíme.

Že to nebude ale jednoduché, svědčí i výsledek Vlašimi z přípravy, kdy před nedávnem dokázala porazit České Budějovice 4:1.

Trochu nás to zaskočilo, ale my se nemůžeme ohlížet za výsledky našich soupeřů v přípravě. Soustředíme se pouze sami na sebe a do Vlašimi jedeme s cílem vyhrát. Není to žádné klišé či omílané fráze. Podle toho, co kluci předvádí na trénincích, tak pokud to přenesou i do utkání, věřím, že minimálně bod bychom tam uhrát mohli.

Jde vidět, že pro zisk bodů dělá klub maximum, když k utkání cestujete už ve čtvrtek ráno…

Náš záměr je, aby se hráči na utkání plně soustředili. I proto jsme na zápas vyjeli takhle brzy, navíc když jedete v den utkání, vždy vám hrozí nějaké komplikace a zbytečná nervozita. Odpoledne si poblíž Vlašimi zatrénujeme a už se plně budeme soustředit na páteční střetnutí.


A jak se na páteční duel připravuje náš soupeř?

I jemu se oba úvodní duely odložily, takže jsme na tom s Vlašimskými v podstatě stejně. „Zimní příprava je sama o sobě dlouhá. Umělé trávy a běhání v lese už máme všichni dost. Těšíme se na přírodní trávu a až konečně začnou mistrovské zápasy. Odložení obou utkání chápu, ale žádnou výhodu v tom, že začneme až teď, nevidím,“ svěřil se vlašimský obránce Jakub Štochl.

Náš páteční soupeř přes zimu rovněž značně promíchal svým kádrem. Deset fotbalistů z Vlašimi odešlo, naopak devět hráčů jejich kádr doplnilo. „U nás je to takové tradiční každým půl rokem. To vždy odejde a zároveň přijde spousta kluků. Zatím vždy ale skoro všichni zapadli, i letos je tomu tak. Jak po lidské, tak i po fotbalové stránce, zatím vše docela klape jak má,“ pochvaluje si Štochl.

Momentálně je Vlašim v tabulce desátá, ale v minulé sezoně skončili rytíři čtvrtí. I letos ambice týmu ze Středočeského kraje jsou vysoké. „Chtěli bychom se posunout v tabulce výš. Jak vysoko to ale bude, to se teprve uvidí. Pokud ale budeme hrát tak, jak umíme, můžeme atakovat loňský výsledek,“ myslí si vlašimský trenér Petr Havlíček. A koho trenér našeho pátečního soupeře považuje za největší aspiranty na postup? „Myslím si, že postoupí Opava a o druhé místo se bude bojovat do posledního kola mezi Příbramí, Budějovicemi, Pardubicemi a Vlašimí,“ dodal.


Soupiska FC Sellier & Bellot Vlašim (jaro 2018)

Brankáři: Josef Řehák, Erik Beník, Jan Čtvrtečka, Jaroslav Šanda.

Obránci: Jakub Štochl, Milan Kadlec, David Březina, Milan Piško, Luboš Tusjak, Marco Tulio.

Záložníci: Ladislav Janda, Petr Plachý, Tomáš Cabadaj, Daniel Mareček, Christian Frýdek, David Skopec, Ondřej Badocha, Lubomír Ivanko-Macej, Jan Vodháněl, Adam Kučera.

Útočníci: Oskar Fotr, Vojtěch Hadaščok, Ilja Zubkov, Youssouf Dao.


Změny v kádru:

Odchody: Pavel Vyhnal (Zlín – přestup), Filip Nguyen (Liberec – přestup), Kamso Mara (Jihlava – hostování), Patrik Le Giang (Karviná – prodloužení hostování), Martin Matondo Ngimbi (Táborsko – přestup), Tomáš Wiesner, Václav Dudl, Václav Penc, Filip Hašek (všichni Sparta – konec hostování), Jiří Jeslínek (Bohemians 1905 – konec hostování).

Příchody: Ondřej Badocha a Josef Řehák (oba Slavia – přestup), David Březina, Jan Čtvrtečka, Youssouf Dao, Christian Frýdek, Daniel Mareček (Sparta – hostování), Adam Kučera (Jablonec – konec hostování), Lubomír Ivanko-Macej (volný hráč Slovensko).